in

Yamaha Endonezya’dan R25 ve MT25 Modelleri Geri Çağırma!

Yamaha Endonezya Motor Şirketi, 6 Ekim 2014 ve 23 Mayıs 2016 tarihlerinde üretime girmiş R25 ve MT25 model motosikletlerini geri çağırıyor.

Yamaha Endonezya Motor Üretim Şirketi, Yamaha R25 ve MT25 model spor modellerin geri çağrılma duyurusunu yaptı. Yamaha Japon firmasının, arızaya sebebiyet verebilecek üç parçada fark ettiği sıkıntılar sebebiyle bu geri çağırma duyurusu yapılmış vaziyette.
Yamaha Endonezya’dan R25 ve MT25 Modelleri Geri Çağırma!  1. İçerik FotoğrafıYamaha’nın, oldukça ses getiren R25 Spor Modeli
14 Haziran 2016’da Yamaha Motor Şirketi Japonya, R25 ve MT25 Yamaha sahiplerine ve kullanıcılarına, bu modelleri seçip aldıkları için teşekkür ederken, aynı zamanda Yamaha R25 ve MT25 modellerindeki bazı parçaların elden geçeceğini duyurdu. Yamaha Japonya’nın yaptığı duyuruya göre 15,072 adet bu geri çağırmadan etkilenecek. Bu adedin içinde yurtdışında R3 ve MT3 modelleri de bulunuyor.
Yamaha Endonezya’dan R25 ve MT25 Modelleri Geri Çağırma!  2. İçerik FotoğrafıYamaha’nın 249 cc paralel çift silindirli Naked Bombası MT25

Ürünlerdeki sorunlar, yağ pompası, vites geçiş problemleri ve ön fren problemleri olarak belirtiliyor. Ön fren probleminin ise sadece Yamaha MT25 modeli için geçerli olduğu söyleniyor. Bu üç öğenin de arızaya sebep açıp güvenliği etkileyeceğinden endişe eden Yamaha Motor, yakın zamanda kullanıcıları bayilere davet ediyor.
Yamaha Endonezya Motor Üretim Şirketi Pazarlama Genel Müdür Asistanı M. Masykur ise “Geri çağırma ve tamir detayları için hazırlık aşamasındayız, hazırlıklarımızı tamamlayana kadar beklemenizi rica ediyoruz.” Şeklinde bir açıklamada bulundu. Ayrıca Yamaha Endonezya Şirketi, resmi Yamaha sitelerinde gerekli açıklamaların yapılarak gerekli parçaların değişiminin ücretsiz yapılacağını açıkladı.
Yamaha Endonezya’dan R25 ve MT25 Modelleri Geri Çağırma!  3. İçerik Fotoğrafı
Endonezya, ayrıca bir ürünü “Geri Çağırma”nın felaket bir durum olduğunu çünkü geri çağırma denince, zihinlerde ürünün tamamen başarısız algılandığını belirtti. Bu yaklaşımın değişmesi gerektiğine de dikkat çeken firma, dünyada mükemmel bir ürün olmadığını, geri çağırma işaretinin, üreticinin değerli kullanıcılarına karşı gösterdiği sorumluluk ve iyi niyet belirtisi olduğunu da eklemeyi ihmal etmemiş. 

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Ducati’den Son Haberler!

Mondial Drift Tutkusu Büyüdü!

REKLAM