Ferrari Motosiklet Sektörüne Girebilir!

Yeni Model Yazar: Ahmet TEZCAN

Ferrari Motosiklet Sektörüne Girebilir!

Resmi bir bilgi olmasa da bu ihtimal üzerine basında dolaşan söylentiler var; detaylar için okumaya devam edin...

Hepimiz Ferrari'yi havalı ve hızlı otomobillerinden tanıyoruz hatta hayalini dahi kurmuşluğumuz vardır. Peki bu İtalyan markanın bir motosiklet üretme fikri kulağa nasıl geliyor? Henüz kesin olmasa da bu söylenti bile oldukça merak uyandırmış gibi. Bu söylentinin çıkmasına neden olan şey ise Ferra'nin bir V-twin motorun patent başvurusu yapmasıyla başladı. Bilmeyenler için; V-Twin motor: silindirlerin "V" şeklinde yapılandırıldığı içten yanmalı bir motor türü.

 

Patent Başvuru Belgesindeki Motor Çizimi

Ferrari Motosiklet Sektörüne Girebilir! 1. İçerik Fotoğrafı

 

Bilgileri destekleyen bir diğer şey ise bu motorun motosiklet üzerine yerleştirildiği bir taslak çizim oldu. Dökümana göre, Ferrari'nin aklındaki büyük yenilik balans ayarına ihtiyaç duymayan transmisyon mili. Durumu özetleyecek olursak, böyle bir özellik sayesinde sıradan V-Twin motorlarda olduğu gibi istenmeyen titremeler ve pek çok yan etkiler söz konusu olmayacak. Bu sorunu ise direkt olarak krank miline dengeleme kütleleri eklenerek Favaretto Fabrizio tarafından çözülmüş.

 

Ufukta görünen Ferrari motosikletine dair bir diğer kanıt ise Ferrari'nin Cavallino markasını talep etmesi olabilir. Yine de kesin bir bilgi olmadığından bu ismin motosiklet için düşünülmüş olabileceğini de varsayıyoruz.

YORUMLAR