Küçüklerin Devi Yeni Kawasaki Z125 Pro!

Yeni Model Yazar: Özlem Köseoğlu

Küçüklerin Devi Yeni Kawasaki Z125 Pro!

Küçüklerde rekabet kızışıyor. Honda MSX 125’in yeni rakibi ve Z ailesinin yeni üyesi minik yeşil Kawasaki Z125 Pro, rekabete göz kırpıyor…

Küçük segment, orta segment, büyük segment motosikletler… Biliyoruz ki hepsinde de kıyasıya model rekabeti, yenilikler ve sıcak bir mücadele aldı başını gidiyor. Bu kez, belki de küçüğünde küçüğü diyebileceğimiz bir segmentte rekabet başlıyor. Gelin şimdi de 2017 Kawasaki Z125 Pro ile Green Team’in Honda Grom’a yani ülkemizdeki model adıyla Honda MSX 125'e verdiği cevaba bir göz atalım…


Küçüklerin Devi Yeni Kawasaki Z125 Pro!   1. İçerik Fotoğrafı


4 zamanlı, 4 vitesli ve tek silindir 125 cc motoru ile “Maymun Motosiklet” (Monkey Bike) modeli Z125 Pro ile Kawasaki, Honda MSX 125’in 3 sene önce ortaya çıkardığı eğlence, mütevazılık, ulaşılabilirlik gibi duygulardan faydalanmayı umuyor. Z serisinin yeni kardeşinin, Şeker Yeşili ve Metalik Kurşun Grisi gibi seçeneklerinin bulunduğunu da belirtelim.Honda MSX 125’te olduğu gibi Kawasaki iki ayrı hedef kitleyi gözüne kestirmiş durumda. Bu model, bir taraftan yeni başlayan ve deneyimi olmayan genç sürücüler için biçilmiş kafan bir diğer taraftan da deneyimli ve yaşça daha büyük sürücüler için uygun fiyatıyla eğlencelik bir motosiklet edasıyla karşımıza çıkıyor.


Küçüklerin Devi Yeni Kawasaki Z125 Pro!   2. İçerik Fotoğrafı


Honda MSX 125 ile kıyaslamaya devam edersek eğer, bu iki belirgin kitleyi hedef almanın sektörde oldukça doğru bir strateji olduğu çok açıkça analiz edilmiş durumda. Bu sebeple Kawasaki’nin de aynı rollere uygun bir model düşünmüş olması çokta uç noktada bir düşünce değil aslında.Teknik özelliklere bakacak olursak, 2017 Kawasaki Z125 Pro, “Kendisi Küçük Performansı büyük” sloganıyla yola çıkan Honda MSX 125 ile karşılaştırıldığında oldukça iyi görünüyor. Her iki model de 125cc, iki subaplı hava soğutmalı motora sahip, 102 kilo ağırlık ile hemen hemen aynı ağırlığa sahipler ve aynı zamanda her iki modelde de 4 vites bulunmakta.


Küçüklerin Devi Yeni Kawasaki Z125 Pro!   3. İçerik Fotoğrafı


Z125 Pro nispeten bir tık daha güçlü gibi çünkü daha yüksek sıkıştırma oranı ile kendinden söz ettiriyor. Honda MSX 125’in sıkıştırma oranı 9,3:1 iken Kawasaki birazcık daha fazla beygir gücü ile 9,8:1 ‘lik sıkıştırma oranına sahip ki bu da düşük rakamların cirit attığı iki motosikletten Z125 Pro’yu birazcık ayırmış oluyor.


Küçüklerin Devi Yeni Kawasaki Z125 Pro!   4. İçerik Fotoğrafı


Fiyatlara bakarsak; Honda MSX 125’in Türkiye’deki fiyatı 8,500 TL, Kawasaki Z125 Pro ise 2,999$ yani yaklaşık 8,700 TL’ye yakın fiyatı ile Amerika’da fiyatlandırılıyor. Haziran 2016 gibi Amerika’da çıkması beklenen Kawasaki Z ailesinin yeni minik yeşil üyesi Kawasaki Z125 Pro, Türkiye’ye gelecek mi ya da gelirse ne kadarlık bir fiyatla ortalıklarda dolanacak bunu zaman gösterecek? 


Kawasaki Z125 Pro fotoğraf galerisi İçin: http://www.motoron.com.tr/FotoGaleriDetay/kawasaki-z125-pro/0-573

Ayrıca tanıtım videosu için: 

YORUMLAR