MT-09 Motorlu Sport Touring Yolda!

Yeni Model Yazar: Moe

MT-09 Motorlu Sport Touring Yolda!

Yamaha'nın basın sitesine yanlışlıkla konulan yeni bir sport touring modelin fotoğrafı, hatanın fark edilmesiyle derhal kaldırılsa da; görüldüğü üzere günümüzde sanal alemin hızına yetişebilmek pek de mümkün olmuyor! Amerika'da FJ-09 ismi ile lanse edilmesi beklenen motosikletin Avrupa'da MT-09X veya bu kategorideki atası TDM ismi ile anılması muhtemel...

Aslında bundan bir kaç ay önce, Yamaha'nın Amerika kıtası için "FJ-09" isminin patentini aldığı haberleri ortaya çıkmıştı. O zamanlar, isimdeki "FJ" bir sport tourer'ın, "09" ise MT-09 (ya da Amerika'daki ismiyle FZ-09) kökenli bir motosikletin sinyallerini veriyordu.  

 

Bundan kısa bir süre sonra, Yamaha'nın patent başvurusunda kullandığı siyah beyaz fotoğraflar piyasaya çıktı. Bu fotoğraflarda yeni FJ-09'un (ya da Mt-09X'in) silüetini net bir şekilde görebilmek mümkün:

MT-09 Motorlu Sport Touring Yolda! 1. İçerik Fotoğrafı


MT-09 Motorlu Sport Touring Yolda! 2. İçerik Fotoğrafı
MT-09 Motorlu Sport Touring Yolda! 3. İçerik Fotoğrafı
MT-09 Motorlu Sport Touring Yolda! 4. İçerik Fotoğrafı
MT-09 Motorlu Sport Touring Yolda! 5. İçerik Fotoğrafı

 

 

Şimdi ise, başlıkta belirttiğimiz gibi basın sitesine yanlışlıkla konulan FJ-09'un üretime hazır hali çoktan internete sızmış durumda!

 

MT-09 Motorlu Sport Touring Yolda! 6. İçerik Fotoğrafı

 

Tarzı itibari ile Yamaha'nın meşhur TDM modelini andıran, ancak MT-09 modelinden geliştirildiği aşikar olan yeni motosiklette el korumaları ve karenajlar itibari ile Super Tenere'ye de benzetmek mümkün.

 

Şu an için Yamaha'dan resmi bir açıklama gelmese de, motosikletin Kasım'da EICMA motosiklet fuarında görücüye çıkması bekleniyor...


MT-09 Motorlu Sport Touring Yolda! 7. İçerik Fotoğrafı

 

YORUMLAR