Video Haber: Valentino Rossi ile Takılmak!

Çeşitli Yazar: Moe

Video Haber: Valentino Rossi ile Takılmak!

Bir MotoGP Dünya şampiyonu ile zaman geçirmenin kendine has bir takım avantajları olmalı, öyle değil mi? Peki ya bu isim bir çok kez dünya şampiyonluğu yaşamış, MotoGP'nin yaşayan efsanelerinden biriyse?

9 kez Dünya Şampiyonu olmuş olan İtalyan efsane Valentino Rossi, bir insanın iki tekerlekliden isteyebileceği her donanıma sahip bir isim; hem yetenek, hem mental, hem de donanımsal anlamda...  (Öyle ya, bir efsane kolay olunmuyor!) Şuanda yaşadığı ve aynı zamanda doğduğu yer olan Tavullia'da kendine ait bir pist inşa etmek isteyen Vale, 2012'de kolları sıvadı. Valentino Rossi'nin mentoru ve aynı zamanda eski bir yarışçı olan babası Graziano Rossi'nin ,Test Track şirketi adı altında,üzerine alınan bir arsa ile pistin inşası da başlamış oldu.

 

Video Haber: <a href=Valentino Rossi ile Takılmak! 1. İçerik Fotoğrafı">

 

Günümüzde içerisinde Rossi'ye ait bir müze de bulunan ve "Moto Ranch" adı verilen pistte, yarış sonrasında ve ara tatillerde tam anlamıyla bir motosiklet partisi veriliyor! Marc Marquez, Guy Martin, Colin Edwards, Loris Capirossi ve Bradley Smith gibi profesyonel yarışçılar, bu pistin tozunu dumanına katan isimler arasında yer alıyor!

 

Video Haber: Valentino Rossi ile Takılmak!  2. İçerik Fotoğrafı

 

Gerçek anlamda toz ve dumandan bahsediyoruz, zira Moto Ranch'ın zemini özel bir çakıl-toprak zemin ile kaplanmış durumda... Bu da epey kaygan bir zemin ve bir o kadar da powerslide anlamına geliyor...

 

Evine sadece birkaç kilometre uzaklıkta bulunan San Marino Grand Prix'si sonrası Rossi ve ekibi anlaşılan efsanevi bir parti vermişler, neyse ki gruptan birisi bu anları kameraya alma fikrini öne sürmüş ve Tavullia'daki Moto Ranch'da çekilen işte bu keyifli video ortaya çıkmış:

 

 

Videodaki sürücüler arasında Leon Camier, Loris Capirossi, Federico Fuligni, Luca Marini, Mattia Pasini, Marc Marquez, Franco Morbidelli, Chad Reed, Niccoló Bulega, Tito Rabat, Mauro Sanchini, Pecco Bagnaia, Bradley Smith, Andrea Migno, Lorenzo Baldassari, ve  Miguel Oliveira gibi isimler bulunuyor...

 

Video Haber: Valentino Rossi ile Takılmak!  3. İçerik Fotoğrafı

 

Video Haber: Valentino Rossi ile Takılmak!  4. İçerik Fotoğrafı

 

 

Daha önce de Supermoto Dünya Şampiyonu Thomas Chareyre ve yol yarışlarının ikonik ismi Guy Martin'i de ağırlamış olan pistin diğer bir videosu ise şu şekilde:

 

 

 

YORUMLAR