WSBK Geico Amerika Yarış Sonuçları!

WSBK Yazar: Can Deniz

WSBK Geico Amerika Yarış Sonuçları!

Aruba.it Racing - Ducati Takım pilotu Chaz Davies, Laguna Seca'da podyumlardan inmedi. Davies, birinci yarışta lider, ikinci yarışta ise üçüncü olarak podyumdaydı.

Cumartesi gerçekleşen birinci yarışta olağanüstü bir galibiyet kazanan Aruba.it Racing - Ducati Takım pilotu Chaz Davies, Pazar günkü ikinci yarışta bir adım gerideydi. İkinci yarışta, gridde dokuzuncu pozisyonda başlayan Gallili pilot, ilk turlarda oldukça mücadele göstererek yarışı üçüncü olarak bitirmeyi başardı. 

WSBK Geico Amerika Yarış Sonuçları!  1. İçerik Fotoğrafı

Pazar günü Geico Amerika Raundu’nda Mazda Raceway Laguna Seca Pisti’nde gerçekleşen ikinci yarışta Dünya Şampiyonu Jonathan Rea (Kawasaki Racing Team) ise galip gelen isim oldu.

WSBK Geico Amerika Yarış Sonuçları!  2. İçerik Fotoğrafı

Chaz Davies (Aruba.it Racing - Ducati #7): “Çoğunlukla yalnız fakat zorlu bir yarış oldu. Startımız kötü değildi fakat rakiplerimiz daha iyiydi. Yaz arasında çalışılması gereken bir durum olacak. Motosiklet, bu gün çok ses yaptı, bu yüzden buna da göz atacağız. Fakat performansımızı etkileyip etkilemediğinden emin değilim. Bununla beraber rakiplerimizin harika bir yarış çıkarttığını söylemeliyim.İlk gaza dokunduğumda yüksek yatış açılarında yol tutuş ile mücadele ediyordum. İkinci sırayı almak için elimden gelenin en iyisini yaptım. Fakat daha fazla tura ihtiyacımız vardı. Şimdi, antrenmanları sürdüreceğimiz önemli bir aramız var. Sonra sezonun ikinci kısmı için çok önemli olan Lausitzring’te teste gideceğiz.”

WSBK Geico Amerika Yarış Sonuçları!  3. İçerik Fotoğrafı

2017 MOTUL FIM Superbike Dünya Şampiyonası’nda genel sıralamada, Kawasaki Racing Takımı ilk iki sırayı tutmuş durumda. Geçen senenin şampiyonu başarılı pilot Jonathan Rea lider konumdayken takım arkadaşı Tom Skyes ise ikinci sırada yer alıyor. Şampiyonada genel sıralamada Aruba.it Racing – Ducati pilotlarından üçüncülüğü Chaz Davies ve dördüncü sırayı ise Marco Melandri başarılı bir şekilde meşgul ediyor. 

Yaz tatili arasından sonra 2017 MOTUL FIM Superbike Dünya Şampiyonası, 18-20 Ağustos’ta aksiyona kaldığı yerden devam edecek. 

WSBK Geico Raundu Laguna Seca Pisti 1. Yarış Sonuçları
WSBK Geico Amerika Yarış Sonuçları!  4. İçerik Fotoğrafı

WSBK Geico Raundu Laguna Seca Pisti 2. Yarış Sonuçları
WSBK Geico Amerika Yarış Sonuçları!  5. İçerik Fotoğrafı

WSBK Genel Sıralama Sonuçları
WSBK Geico Amerika Yarış Sonuçları!  6. İçerik Fotoğrafı

YORUMLAR