Yamaha MT-03 Ortaya Çıktı!

Yeni Model Yazar: Özlem Köseoğlu

Yamaha MT-03 Ortaya Çıktı!

MT-25 ile hemen hemen aynı fakat MT-03 daha büyük bir motorla ve standart ABS özelliği ile ortaya çıktı.

Yamaha’nın ortaya çıkardığı, ufak bir naked motosiklet yerini alacak olan bu patent fotoğrafların bir sürpriz olduğu pek söylenemez, çünkü hali hazırda Yamaha’dan böyle bir atak beklenmekteydi.

Yamaha MT-03 Ortaya Çıktı! 1. İçerik Fotoğrafı

Yamaha, model tasarımlarını hemen hemen benzer tutsa da farklı piyasalar için farklı motor özellikleri olan modelleri sunmakta. Firma, ufak segmentte cesur bir hamle yapmaya karar verdiğinde ise Avrupa ve Kuzey Amerika piyasalarını, Asya’daki piyasalardan ayırarak pazarlama stratejileri doğrultusunda bahsi geçen pazarların, kısmen farklı makinalar teslim almaları durumu ortaya çıktı. Asya’daki müşteriler 250 cc’lik motosikletleri, Avrupa ve Kuzey Amerika’daki müşteriler ise 300cc sınıfındaki makinaları teslim alacaklardı. Yamaha R3’ün, R25 ve MT-25’ten ayrılmasının sebebi de bu olarak görünmektedir. Ve şimdi de naked versiyonu MT-03 karşımızda.

Yamaha MT-03 Ortaya Çıktı! 2. İçerik Fotoğrafı

 
Yamaha MT-03, standart ABS özelliği ile geliyor. Avrupa yasalarına göre, 2016 model olarak piyasaya sürülen 125cc üstü motosikletler için ABS donanımlı olma şartı var.
R3’e güç veren 321cc sıvı soğutmalı sıralı motorla güçlendirilecek olan MT-03, 42 beygir güç ve 29.6 NM tork üretecek. YZF-R3, 169 kilo iken MT-03’ün kısmen 5 ile 7 kilo daha hafif olması bekleniyor.

Yamaha MT-03 Ortaya Çıktı! 3. İçerik Fotoğrafı

Grileştirilmiş bu fotoğraflara yakından bakıldığında, motosikletteki ABS bağlantısını rahatlıkla fark edebilirsiniz. Bu da ilgilendiğimiz motosikletin bu sene içerisinde, Avrupa ve Kuzey Amerika’ya ulaşacağının güçlü bir kanıtı gibi görünüyor.
Türkiye’de ise MT-25 adıyla kendini göstermesi beklenen bu motosiklet, bakalım meraklıları için ne derece hayranlık uyandıracak?

YORUMLAR