in

Yamaha YZF-R25 ve R3… Çok Yakında !

Yazar: Moe

Yamaha www.revstation.com adında ,yeni çıkacak olan motosikletlerin sinyalini veren yeni bir teaser websitesi yayınladı. Şu an bu haberin yayınlandığı dakikalarda, geri sayım sayacı yaklaşık 8 günü gösteriyor. Yani Yamaha’nın gizemi 25 Mart itibariyle çözülüyor !

Fikrimiz , bu modellerin ülkesine göre dağıtılacak olan yeni Yamaha YZF-R25 ve Yamaha YZF-R3 çift silindirli süperspor motosikletler ile Tricity 3 tekerlekli scooterı olacağı yönünde. Bu kanıya nasıl mı vardık ? Aşağıda yayınladığımız Yamaha’nın teaser sitesindeki bu 15 saniyelik video ile:

 

 

 

Site 25 Mart’ta sonlanacak olan geri sayım harici bir fikir vermiyor. Ancak yakın zamanda Yamaha’nın R3 isminin patentini aldığını ve Valentino Rossi ile R25’in kısa bir tanıtım videosunu çektiğini biliyoruz. Kısa video da görünen süperspor motosikletin ise R25 mi yoksa R3 mü olduğu konusunda ise yorum getirebilmek şu an için imkansız. Ancak tahminen, Yamaha’nın dağıtılacak ülkelere özel stratejileri ve o ülkelerin vergi kesintileri sebebiyle Japonya ve Asya’da R25 modelini , Avrupa ve Amerika’da ise R3 modelini göreceğiz.

Yamaha YZF-R25 ve R3… Çok Yakında ! 1. İçerik Fotoğrafı

Bildiğimiz şey ise, videoda görünen diğer motosiklet, daha doğrusu üç tekerlekli scooter ın üretilecek son hali ile birkaç hafta içerisinde Avrupa piyasasına satışa sürüleceği . Videonun başında gösterilen 125 cc 4 zamanlı tek silindir motor bloğu da Tricity’ ye ait.

Yamaha ayrıca 3 tekerlekli scooterı hakkında , diğer üç tekerlekli scooterlara nazaran çok daha hafif ve kullanışlı olacağı hakkında çok cesur açıklamalarda da bulunuyor. Markette şu anda bulunan diğer 3 tekerlekli scooter modellerine sahip rakipleri ile arasındaki bu farkı ise ,çok farklı bir üretim tekniğinin uygulanması ve altında yatan teknolojinin sayesinde olduğunu da ekliyor.

Bakalım 25 Mart’ta bizi neler bekliyor olacak…

 

Yamaha YZF-R25 ve R3… Çok Yakında ! 2. İçerik Fotoğrafı

 

Yamaha YZF-R25 ve R3… Çok Yakında ! 3. İçerik Fotoğrafı

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

2014 Moto Morini Rebello 1200

KTM 390 Adventure Fısıltıları…

REKLAM