Yeni Bir Yarışçı, Yeni Bir Yamaha R1!

Yeni Model Yazar: Özlem Köseoğlu

Yeni Bir Yarışçı, Yeni Bir Yamaha R1!

Ne de olsa Yamaha, ne de olsa R1 dediğinizi duyar gibiyiz, fakat ne yazık ki bu yeni versiyon sadece Japonya’da geçerli, detaylar haberimizde…

Yamaha, WSBK’da ön saflarda yer almak için ciddi çabalar harcamak üzere olduğunu bir kez daha gözler önüne sermekte ve ünlü Japon firma tamamen yarış takımları için tasarlanmış, satışa hazır olan 2016 R1’i yenice duyurdu. Temelde bu yeni duyurulan motosiklet için, standart R1’in daha düşük fiyatlı bir versiyonu diyebiliriz aslında. Yamaha, maliyeti azaltmak amacıyla, ayna, artçı pegleri, sele, plaka yeri ve üzerindeki grafikler gibi yola uyumlu çoğu donanımı hali hazırda çıkarmış. Esas olarak motosiklet yarışlarını amaçlayan bir versiyon olmasına rağmen, R1M ile ortak bir noktası neredeyse hiç yok ve bu motosiklet, özellikle R1 standart versiyonundan ilham alarak tasarlanmış.


Yeni Bir Yarışçı, Yeni Bir Yamaha R1!   1. İçerik Fotoğrafı

Standart R1 modeliJaponya’da sadece belirli yarış motosikleti bayilerinde, sadece oldukça sınırlı sayıda ve gerçek yarış takımlarına sunulmasına rağmen, motosiklette Avrupa’daki teknik özellikler baz alnmış.


Yeni Bir Yarışçı, Yeni Bir Yamaha R1!   2. İçerik Fotoğrafı


Siparişleri 21 Aralık 2015’e kadar devam edecek olan motosikletin Japonya’daki fiyatı 1,944,000 yen (14,800€) ya da 10,500€ civarında olması bekleniyor. Ünlü Japon, aynı amaçla R6’nın da sadeleştirilmiş versiyonunu sunmaya hazırlanıyor, yine aynı şekilde 21 Aralık 2015 tarihine kadar limitli sayıda bir siparişle ve yine yola uyumlu donanımları olmadan (ilginç bir şekilde burada aynalarını muhafaza ediyor). Avrupa modeli baz alınan bu model, Japonya’da 918,000 yen yani yaklaşık 7,000€ civarında satışta olacak.


Yeni Bir Yarışçı, Yeni Bir Yamaha R1!   3. İçerik Fotoğrafı


Gelelim haberimizin motosikletine…. Yeni R1 sadece tamamen siyahlar içinde bir şovalye, kısmen sadeleştirilmiş ve kabuğundan çıkıp bir anda tamamen bir yarış motosikletine dönüşmeye ve katılacağı takımlara hayat vermeye hazır bi motosiklet…

YORUMLAR