Yeni Honda Africa Twin Givi Aksesuarları!

Sektörel Yazar: Motoron

Yeni Honda Africa Twin Givi Aksesuarları!

Merakla beklenen yeni Honda Africa Twin için GIVI markası, “Yol Gezginleri” ve “Arazi Tutkunları” olan sürücülerin isteklerine cevap verebilecek ve motosiklete özel aksesuar setini sunuyor. Bu aksesuar seti ile ilgili detaylara gelin yakından bir göz atalım.

Hakkında çok fazla haber yapıldı, henüz piyasaya çıkmadan önce bile oldukça ilgi gördü. Sonrasında test sürüşleri, fikirler ve çeşitli yorumlar yapıldı. Yeni Honda Africa Twin’in özlemle beklenen geri dönüşüne ait tepkiler gerçekten beklenenden fazla oldu. Bu ilgiyi, hem 2015 EICMA’da hem de Eurasia Moto Bike Expo İstanbul’da bizzat görme şansım olmuştu. Ocak 2016 satış verileri de bu ilgiyi doğrular nitelikte; İtalya’da 500 ün üzerinde araç tescili Honda’yı en çok satan motosikletlerin liste başı yapmış durumda. Satış sonrası aksesuar ve parça imalatçıları da Honda Africa Twin’in yeni sahiplerine, beklentilerini karşılayacak ekipmanlarını sunmak için uzun zamandır çalışmalarını sürdürmekteler.Bu firmaların arasında bulunan GIVI, efsane Honda Africa Twin için, 1988’de 650cc motor olduğu zamandan beri hizmet vermeye başlamış ve 2002 versiyonuna kadar hizmetine devam etmiştir. Kask, motosiklet çantaları, sürücü çantaları, çanta taşıyıcılar, rüzgar siperlikleri, koruma dermirleri, karter korumalar, el korumalar, zincir koruma ve hugger ve çeşitli aksesuarlar üreten İtalyan marka GIVI firması da Honda Africa Twin için sıkı bir çalışmaya girmiş ve GIVI’nin AR&GE bölümünün geliştirdiği projeleri sayesinde, Africa Twin için markanın takipçilerini üzmeyecek özel aksesuarlar tasarlamayı başarmış durumdalar.“Macera Sporu” deyimini tanımlayan Africa Twin’in yeniden tasarlanan modern versiyonu, hem arazi tutkunlarının hem de kilometrelerce yol yapan gezginlerin ve hatta günlük ulaşım için kullanacak sürücülerin beklentilerine hitap etmektedir. Daha hafif, daha ergonomik ve dolayısıyla daha hafif bu yeni modelin daha rahat olması, çantalarla donatılması, elektronik cihazlar ile entegre olması, parçalarının korunması ve sürüş güvenliğinin arttırılması da doğal olarak bir ihtiyaçtır. Tüm bu gereksinimleri karşılayacak kapsamlı ürün çeşitleri bulununan GIVI firması, Givi AFRICA TWIN 2016 projesi ile neler geliştirmiş? Detayları gelin birlikte inceleyelim.


Yeni Honda Africa Twin Givi Aksesuarları! 1. İçerik Fotoğrafı
GIVI SATIŞ MAĞAZALARINDA ŞU ANDA SATIŞTA OLAN ÜRÜNLER


PL1144CAM - GIVI Alüminyum çantalar için Özel Yan Çanta Taşıyıcısı. Bu sağlam 18 mm boru biçimindeki çerçeve denenmiş ve güvenilir, çabuk ayrılabilen MONOKEY Aluminyum çantalar ile kullanılmaktadır.


SR1144 - MONOKEY veya MONOLOCK GIVI çanta çeşitleri için motosiklete özel arka çanta taşıyıcı.


03SKIT - GIVI Navigasyon ve Telefon tutucularının AfricaTwin’e monte edilmesini sağlayacak özel vida seti. (S900A SMARTBAR, S901A SMARTBAR) veya alternatif özel Navigasyon ve Telefon tutucuları (GarminZumo 390LM ve 590 LM için SGZ39SM ve TomTomRider 400 için STTR40SM).


D1144ST - Sürüş istikrarına engel olmayacak, rüzgardan korunmayı artırmak için tasarlanmış rüzgar siperlik. Saydam olup 60 x35 cm ölçüsündedir (Y X U), motosikletin orijinal ön siperliğinden 14.5 cm daha yüksektir. Orijinalle ayni bağlantı aparatları kullanılır.


AF1144Airflow - Motosiklet kullanıcıları arasında popüler olan ayarlanabilir rüzgarlıklı ön cam. Ayarlanabilen özellik bireysel gereksinimlere uygun olarak rüzgardan koruma sağlar. Bu özellik Africa Twin standart ön camında bulunmamaktadır.
MART SONU VE NİSAN BAŞI YENİ ÇIKACAK ÜRÜNLER


TN1144 ve TN1144OX - GIVI tarafından motorun alt kısmının korunması için tasarlanmış motor muhafaza parçası (25 mm çapında boru şeklinde çelik saç). (İki parça kodu siyah boyalı ve paslanmaz çelik versiyonlarla ilgilidir).


TNH1144 ve TNH1144OX - Daha yüksek versiyon motor muhafaza parçası, yine iki ayrı tipte üretilmiştir. Radyatörün yan tarafını korumakta olup alt koruma demiri ile birlikte monte edilir.


GIVI firması, yeni Africa Twin için aksesuar tasarımına devam etmekte olup piyasaya sürülen bu ilk ürünleri desteklemek amacıyla birkaç ay içinde hali hazırda prototip aşamasında olan ek yeni ürünleri de sunmayı planlıyor.


Yeni Honda Africa Twin Givi Aksesuarları! 2. İçerik FotoğrafıHALİ HAZIRDA TEST AŞAMASINDA OLAN ÜRÜNLER


Monokey Çantaları için yan çanta demiri


Yan ayak destek kiti


Geliştirilmiş Alt Koruma Tablası (Orijinale Göre) hafif ağırlıkta bir alaşımdan


Alternatif Kompakt Buğulu Rüzgar Siperlik


Radyatör Muhafazaları


Rüzgar siperliğin çubuğuna Navigasyon ve akıllı telefon tutucusunu eklemek için alüminyum destek.


Motosiklete özel aksesuarların yanı sıra, Africa Twin sahipleri GIVI çok amaçlı aksesuar listesinden de ürün seçme şansına sahipler. (Ek lambalar, elektronik cihazlar için şarj aletleri, tank torbaları, paslanmaz çelik manifold muhafazaları, çok amaçlı siperlik + Rüzgarlık, benzin bidonu, su geçirmez torbalar...)


YORUMLAR