Yeni KTM 800 Duke Casus Fotoğrafçılara Takıldı!

Yeni Model Yazar: Alişan Fidan

Yeni KTM 800 Duke Casus Fotoğrafçılara Takıldı!

Üretime en yakın prototip modeli gün yüzüne çıktı!

Bu daha önce de görüntülenen KTM 800 Duke’un üretime en yakın gözüken prototipi gibi duruyor. Motosiklet, önümüzdeki yıllarda tanıtılacak olan iki silindirli modellerden biri olacak. Bu son fotoğraflarda motosikletin önceki versiyonlarına göre ne kadar çok değiştiğini görüyoruz ve üretime çıkacak versiyonu cidden merak etmekteyiz.

 


Yeni KTM 800 Duke Casus Fotoğrafçılara Takıldı! 1. İçerik FotoğrafıAvusturyalı üretici yeni modellerin geliştirilmesi aşamasında çok yoğun bir şekilde çalışıyor. Şirketin patronu Stefan Pierrer, 800 Duke modelinin çok yakında piyasada olacağını hemen ardından da bunun bir adventure modelinin çıkacağını belirtti.

Görmüş olduğumuz son protoripte, KTM 800 Duke yeni bir tasarıma ve önceki fotoğraftakilerden farklı bir frene sahip. Motosikletin kalbi olan paralel-twin motoru da biraz değişmiş gibi gözüküyor. Ayrıca arka salıncak ve kuyruk kısmı da değiştirilirken öncekilerde görülmeyen bir tipte yüksek egzoz kullanılmış.

 

KTM’in Avusturya merkezinin yakınlarındaki halka açık yollarda görüntülenen motosiklet önceki görsellerden çok daha fazla tamamlanmış gibi duruyordu. Önceki gördüklerimiz erken-test modeli prototiplerdi.


Bu strateji KTM gibi özellikle ekonomisi gelişmekte olan ülkelerde çok satan bir firmaya çok mantıklı geldi. Avusturyalı üretici zaten hali hazırda Avrupa’nın satış rakamı bazında en büyük firması ve gördüğümüz üzere kendileri bu rakamı daha da yukarı taşımak istedikleri gelen bilgiler arasında...

 


Yeni KTM 800 Duke Casus Fotoğrafçılara Takıldı! 2. İçerik Fotoğrafı


Bu plan çerçevesinde yeni yapılanlar ise çok büyük bir adım durumunda. Firmanın Ar-Ge ve tasarım bölümünde çalışan sayısı ikiye katlanırken, büyüyen Mattighofen fabrikasında kurulan yeni yarış departmanının sayesinde KTM bünyesinde olan WP Suspension ve WP Radiators firmaları kendilerini geliştirecek daha çok olanak bulmuşlar. Bu arada firmanın MotoGP projesini de unutmamak gerek. Tüm bu projelerin üstüne Hindistanlı firma Bajaj ile olan ortaklık sayesinde fiyatları düşük tutmak adına, firmanın 125cc ile 390cc arasındaki tüm modelleri Bajaj tarafından üretiliyor.

YORUMLAR