in

Aleix Espargaro Katar’daki Sürüşünden Mutlu

Yazar: Ahmet Tezcan

Forward Yamaha açık sınıf sürücülerinden biri, Katar’da ev sahibi fabrika sınıfı bir sürücüyü geride bıraktığında, Espargaro sezon öncesi sürüşlerinde toz yutturmaya devam etti.

Sepang testlerinde 4.sırada olan Espargaro, Losail International Circuit (Doha)’te zaman çizelgelerinin başında yer alıyor. 24 yaşındaki sürücü, 1.55.386’nın en iyi turunda 0.253 saniye ile Monster Yamaha Tech 3 sürücüsü Bradley Smith’i geride bıraktı.

Aleix Espargaro Katar'daki Sürüşünden Mutlu 1. İçerik Fotoğrafı

Espargaro, açık sınıf bir YZR-M1 Forward Racing motosikleti kullanıyor. Bu durum, Smith’ten 4 litre daha fazla yakıt ve daha yumuşak lastikler kullandığı anlamına geliyor. Pek tabiidir ki bu yadsınamayacak bir avantaj. Espargaro ekstra yumuşak Brigdestone lastikleri Cuma gecesi, Smith’i ve küçük kardeşi Pol Espargaro’yu egale etmek için kullandı.

Espargaro’nun bir zamanlar oluşan dönüş sorunlarının, şu an kullandığı sert bileşik lastiklerle çözüldüğü aşikâr.

 

Aleix Espargaro Katar'daki Sürüşünden Mutlu 2. İçerik FotoğrafıCuma gecesi, Losait International Circuit’te memnun bir şekilde MCN’e konuşan Espargaro: “Malezya ve bu geceden sonra her sezonda en önde olmazsam, bu sorun olacak. Mutluyum çünkü başkta biraz mücadele ettim. Yeterince fit hissetmiyordum, yeterince uyuyamamıştım ve bu motorla iyi hissetmiyordum. Ön taraf dönmüyordu ve son iki saate kadar küçük bir krizin içindeydim. Bir değişiklik yaptık ve ardından Malezya’da olduğu gibi iyi hissettim ve baskı yapabildim. Bu gece, motordaki bu sert lastiklerle gerçekten hızlıydım ve bu yüzden mutluyum. En iyi zamanlamam yumuşak lastiklerleydi fakat Smith sert lastiklerle benden daha hızlıydı. Bu yüzden, bu motorda sert olanları kullanacağım.” dedi.

Katar testi, Valentino Rossi, Jorge Lorenzo and Cal Crutchlow gibi önceki hafta Phillip Adası’nda Bridgestone lastik testlerine katılan isimlerle devam ediyor.

 

 

İlginizi Çekebilir
MotoGP Teruel GP: Kazanan Morbidelli

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Bradl İkinci Sırada ve Yol Tutuşu Sorunu Yaşıyor

Bradley Smith, Aleix Espargaro’nun Gerisinde Kaldı.

REKLAM