Alpinestars Andes Drystar Pantolon

Giyim Yazar: Moe

Alpinestars Andes Drystar Pantolon

Motoron İlkbahar- Yaz Kreasyonu’nun bu son parçasının dışarıda gerçekten ilgi çektiğini söyleyebilirim; ışıklarda durdurup model soranlar, işyeri ve kafelerdeki iltifatlar da bunu destekler nitelikte …

Alpinestars’ın T-GP R Air ceketinde, “baharda da kullanılabilecek yazlık bir ceket” hedeflerken, Andes Drystar pantolonunda “baharda da giyilebilecek kışlık pantolon” fikrinden yola çıktığını görüyoruz. Keza bu pantolonun orijinal kombini aslında aynı isimdeki adventure segmentine hitap eden Andes Drystar Ceket, ama az önce de bahsettiğim gibi Alpinestars tüm ceket ve pantolonlarını birbirleri ile fermuarlanabilir şekilde uyumlu üretiyor.


1-

Alpinestars Andes Drystar Pantolon 1. İçerik Fotoğrafı


2-

Alpinestars Andes Drystar Pantolon 2. İçerik Fotoğrafı1-􀀘Andes Drystar pantolondaki standart askılık ile zevkinize göre pantolonun bel düşüklüğünü ve yüksekliğini ayarlayabilmeniz mümkün hale getirilmiş.

2-􀀘Fermuarla açılabilen arkadaki havalandırma bölgeleri ter ve sıcak havanın tahliyesini sağlıyor.


Bu da ürün gamındaki deri-tekstil istediğiniz ürünü çapraz şekilde kombine edebileceğiniz anlamına geliyor. Ceket-Pantolon fermuar bağlantısına ek olarak bu modelde bir de omuzdan askılık mevcut. Bu askılık ile zevkinize göre pantolonun bel düşüklüğünü ve yüksekliğini ayarlayabilmeniz mümkün hale getirilmiş. Andes Drystar’ı yakından incelersek oldukça kalın kışlık bir içlik, standart CE onaylı diz korumaları, bilek bölgesinde reflektörler, fermuarlar açılıp kapanabilen havalandırma delikleri, bel ve bilek bölgesindeki velcro(bildiğimiz cırt cırt) ayar bölmeleri ayrıca dikkat çekiyor.


Cekette olduğu gibi Alpinestars’ın bu model pantolonunda da sünger kalça “cisimcikleri” bulunuyor. Bunlar da CE onaylı Bionic kalça korumaları ile değiştirilebiliyor. 8 aylık izlenimlerim sonucu bu pantolonu çok zorlarsanız 4 mevsim kullanabileceğinizi varsayıyorum, ben zorlamazdım orası ayrı. Çünkü yazın havalandırmalarla bile gerçekten sıcak olabiliyor. Ama kışın ve soğuk-sıcak bahar havalarında çıkarılabilir içliği sayesinde ne üşütüyor ne de terletiyor, beğendim. Beğenmediğim tek ve en kritik nokta ise, araştırınca yabancı forumlarda da sık sık benzer şikayetleri gördüğüm, diz korumalarının olması gerekenden aşağıda yerleştirilmesi oldu. Sürüş pozisyonunda diz korumaları biraz daha yukarı kayar,ancak bu pay ile bile korumalar dizlerimin altında kalıyor.Alpinestars Andes Drystar Pantolon 3. İçerik Fotoğrafı


􀀙Andes Drystar pantolonda kışlık, kalın içlik standart olarak gelirken, T-GP R Air tekstil montta daha ince rüzgar geçirmez bir içlik geliyor.


Sıkıntısı olmayan da var, ama benim durumumla karşılaşanlarda azımsanmayacak sayıda gibi görünüyor. Bu, üst bacak boyunuzun biraz uzunca taraftan olmasını gerektiriyor. Her defasında diz korumalarını yukarı çekip motosiklete oturmak da kompleksiteyi arttıran bir etken. Andes Drystar’ın paçalarındaki velcro’ları tamamen açtığınızda ise ince bir botla pantolonu direkt giyip çıkarabiliyorsunuz, kıyafetlerle fazla boğuşmadan önden bu işi de halledebiliyorsunuz.


Ayrıca güzel bir detay, konforu artırmak adına bacak aralarında ve dizin hemen arkasındaki bölümde nispeten hava alan özel bir esnek materyal kullanılmış. Bu, belirttiğim bölgelerdeki kumaşın katlanmasının da önüne geçiyor. Peki bu pantolon kime göre? Eğer halihazırda yazlık bir pantolonunuz var ve soğuk bahar, kış ayları için bir alternatif düşünüyorsanız yağmur geçirmeyen güzel bir alternatif. Ama dediğim gibi, diz korumalarının seviyesi her vücut tipine göre konumlandırılmamış gibi görünüyor. Almadan önce mutlaka bir denemekte fayda var. İncelediğimiz modellerin farklı renklerini, fiyatlarını ve diğer Alpinestars modellerini incelemek için www.motovento.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.
Alpinestars Andes Drystar Pantolon 4. İçerik Fotoğrafı


*

Alpinestars Andes Drystar Pantolon 5. İçerik Fotoğrafı*Paçalardaki reflektör ve velcro’lar.


Alpinestars Andes Drystar Pantolon Özellikleri:


Poli-fabrik 600D tekstil ve Drystar su geçirmez ana materyal

Çıkarılabilir kalın, kışlık içlik

Bacak araalarında ve dizlerin arka bölümünde özel esnek bölgeler

Sünger kalça koruma (CE sertifikalı Bio Armor koruma ile değiştirilebilir)

CE Sertifikalı Bio Armor Diz koruma

Ayarlanabilir bel

Fermuarla açılabilen havalandırma bölgeleri

Ceketler ile uyumlu fermuar-kilit sistemi

Dizin kritik bölgelerinde dayanımı artırılmış Polimer baskı

Diz altında reflektör şeritlerGüncel fiyatlar için tıklayınız.

YORUMLAR