ATV Şampiyonası Kadına Şiddete Hayır Sloganıyla Başladı

Motokros Yazar: Burak Yıldız

ATV Şampiyonası Kadına Şiddete Hayır Sloganıyla Başladı

Türkiye ATV Şampiyonası’nın ikinci ayak yarışı İstanbul’da kadına yönelik şiddete “hayır” sloganıyla start aldı.

Bu sene ilk kez düzenlenen Türkiye ATV Şampiyonası'nın ikinci ayağının startı İstanbul Sancaktepe’de verildi. Yarışçılar, Meydan Parkı’ndan Sancaktepe Belediye Başkan Yardımcısı Tarık Yusuf Uçar tarafından dünyada en yaygın insan hakkı ihlalleri arasında yer alan “Kadına Yönelik Şiddete Birlikte #DurDiyelim”  sloganıyla start aldı. Aydos Ormanı’na kadar kortej halinde gelen atvlere vatandaşlar da destek verdi.

 

 ATV Şampiyonası

 

ATV sınıfında sezonun ikinci heyecanı Aydos Mesire Alanı’nda (Çamlık 4. Kapı Girişi) Sancaktepe Motosiklet Kulübü tarafından oluşturulan özel parkurda yapıldı. Sancaktepe Belediyesi katkılarıyla Can-am, Depar Motor ana sponsorluğunda gerçekleştirilen şampiyonanın ikinci ayağına ülke genelinden 25 sporcu katıldı. İkinci ayak yarışının sıralama antrenmanlarında S1 (649 cc) sınıfında Yavuz Carbaş 3:56.34 ile ilk sırada yer aldı. S2 (650cc üstü) sınıfında Korkut Çaçar 3:44.67 ve S4 (UTV) sınıfında da Çağlayan Çelik 4:38.10 ile en iyi zamanı yapan isimler oldu.

 

19 Nisan Pazar günü saat 12:00’da sezonun ikinci yarışında katılımcılar 13 kilometrelik orman etabında ve ekstrem testte mücadele edecek. Sporcular, üç farklı sınıfta ekstrem, orman, su ve çamur etaplarında büyük efor harcayacak.

 

Kaynak: Türkiye Motosiklet Federasyonu

YORUMLAR