in

Başınızdaki Bilgisayar: Nand Logic

Yazar: Ahmet TEZCAN

Konfor ve güvenlik açısından her gün gelişen kaskların yanı sıra, hem bu özellikleri hem de teknolojik özellikler sunan kasklar akıl almaz teknolojiler ile gelişmeye devam ediyor. Tuhaf görünümü ve etkileyici özellikleri ile dikkat çeken Nand Logic’i detaylı incelemek için okumaya devam edin…

Akıllı kaskların, teknolojinin gelişmesiyle birlikte son günlerde oldukça popüler olmaya başladığı aşikâr. Geçtiğimiz aylarda birkaç adet akıllı kaskı incelemiştik. Bu kask da tahmin edeceğiniz üzere akıllı ama kendine has özellikleri olduğunu iddia ediyor. Şimdi biraz detaylara inelim.

 

Başınızdaki Bilgisayar: a href=

 

Nand Logic olarak isimlendirilmiş bu kask, motosiklet sürücülerinin dikkatini çekecek özelliklerle cömert bir şekilde donatılmış. Her şeyden önce, Nand Logic LED modüllere sahip; gerçekten, çok fazla modül bulunuyor. Bu modüller, gece sürüşleri sırasında sinyaller, stop lambası ve farlarda daha yüksek görülebilirllik sağlıyor.

 

Başınızdaki Bilgisayar: Nand Logic 2. İçerik Fotoğrafı

 

Hepsi bu kadar değil tabii ki. Nand Logic ayrıca iki kameraya sahip; bunlardan biri ön tarafta diğeri de arka tarafta bulunuyor. Bu kameralar aracılığıyla çekilen fotoğraflar ve HD videolar da kaskın SD kartında barındırılıyor ve istendiği zaman çift akışlı olarak kare-kare oynatılabiliyor.

 

Başınızdaki Bilgisayar: Nand Logic 3. İçerik Fotoğrafı

 

Nand Logic ayrıca kaska nesne tanıma özelliği ve gerçek zamanlı olarak video akışını analiz etme özelliği katan SoC kapasitesine sahip. Nesne tanıma özelliği gerçekten çok önemli bir özellik çünkü bu özellik sayesinde kask yaklaşan bir tehlikeyi fark ederek içerisindeki hoparlörler aracılığıyla sesli uyarı sinyali gönderiyor. Bir bilgisayar gibi hareket eden Nand Logic, nesne tanıma özelliğine ek olarak kör nokta uyarı özelliğine de sahip. Bu derecede özelliklere sahip Nand Logic’in tüm özelliklerinin bu kadar olduğunu sandıysanız yanılıyor olabilirsiniz. Evet, dahası da var.

 

Başınızdaki Bilgisayar: Nand Logic 4. İçerik Fotoğrafı

 

Nand Logic, onca özelliğine rağmen 500$’dan daha düşük bir fiyata satılacak. Doğru olamayacak kadar iyi bir haber değil mi? Fiyatı bir kenara bırakıp kalan özelliklere de bir göz atalım şimdi.

 

 

Bu kask, ayrıca kablosuz bağlantı ve Bluetooth bağlantı özelliğine sahip. Kaskın diğer özellikleriyle kıyaslandığında bu özellikler antika gibi gelebilir fakat Bluetooth teknolojisinin, telefonlarınının tamamlayıcı özelliği olduğunu düşünen çok insan var. Adı geçen SoC özelliği sayesinde, Bluetooth aracılığıyla sürücü gelen aramaları cevaplarken aynı zamanda arama da yapabiliyor. Bunun yanı sıra GPS ve müzik dinleme özelliği de mevcut.

 

SoC sistemi ayrıca kaska Dijital Sinyal İşleme özelliği de kazandırıyor. İç ve dış mikrofonların yanı sıra, ses girişi de kaskın video özelliği ile senkronize edilmiş, bu sayede kaskta tam bir ses kontrolü mümkün oluyor. Bunlara ek olarak, ısı ve nem sensörleri de Nand Logic’te mevcut.

 

Bunca özelliğin yanında estetik özellikler hakkında endişeli olabilirsiniz ama bu düşünceye kapılmak için acele etmeyin çünkü Nand Logic, aerodinami kalitesini geliştirmek amacıyla tuhaf bir şekilde tasarlanmış. Biliyoruz ki bir motosiklet sürücüsü için teknolojik özellikler ne kadar önemli olsa da konfor her zaman daha ön planda oluyor. Nand Logic de tuhaf tasarımı sayesinde sürüş esnasında herhangi bir rüzgar gürültüsü, sürüklenme ya da tokatlanma meydana gelmiyor.

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

MotoGP: CWM LCR Honda Renkleri Belli Oldu!

2015 MotoGP İçin Bridgestone’dan Yeni Renkler!

REKLAM