in

Beklenen Movistar Yamaha MotoGP Motosikletleri Görücüye Çıktı

Yazar: Moe

Jorge Lorenzo ve Valentino Rossi ilk kez Katar’da kullanacakları Movistar sponsorluğundaki yeni motosikletlerini basın mensuplarına sergilediler.

Rossi ve Lorenzo , 2014 YZR-M1 motorlarını Losail pistinin start-finiş düzlüğünde sürerek takımın yeni ismini (Movistar Yamaha MotoGP) , motosiklet dizaynını,  tulumlarını ve takım formalarını medyaya tanıttılar .

Tanıtım sürüşünden önce sürücüler ; motor sporlarından sorumlu Yamaha Motor genel müdürü Kouichi Tsuji , Yamaha Motor yarış yönetim direktörü Lin Jarvis ve Telefonica İspanya medya direktörü Luis Velo ile bir sunum gerçekleştirdiler.

Artık Yamaha’nın yeni yarış renkleri ve dizaynı nasıl olacak bekleyişi sona erdi , ve dikkatler başlamasına 24 saatten az bir süre kala 2014 MotoGP sezonunun ilk raundu olan Katar Grand Prix’si  antrenman turlarına yoğunlaştı .

 

Beklenen a href=

 

Heyecanı her halinden belli olan Lorenzo , “Sonunda motorları yeniden çalıştırabildik ! Uzun bir kış arasından sonra nihayet sezona başlıyoruz . Phillip Island’daki lastik testlerinden sonra performansımızı arttırdık , bu yüzden ilk yarış için kendimi gerçekten hazır hissediyorum . Kış tatilinde,  elimden ve bazı metal parçalar ve plakaları almak için  köprücük kemiğimden üç defa ameliyat oldum . Bu yüzden istediğim kondisyona erişmem biraz geç oldu . Ama genel olarak % 100 e yakın hissediyorum ,ve Katar’da maksimumu zorlamamak için bir sebep göremiyorum. ” açıklamalarında bulunurken; takım arkadaşı Valentino Rossi ise “Şuan çok mutluyum , çünkü sonunda yılın ilk yarışına , ilk yarış hafta sonuna gelmiş bulunuyoruz. Sezon öncesi testlerde gerçekten çok çalıştık ve geçen seneden kalma birçok problemimi de hallettik. Bu sayede şuanda çok iyi bir hız elde edebiliyoruz. Testte M1’im üzerinde yaptığımız değişiklikler beni mutlu etti . Bu haftasonunda podyum için rekabet edebilecek, hızlı bir motosiklete sahibiz . Ayrıca Movistar’ın sponsorluğundan gayet memnunum. Bu inanılmaz sponsorluk adına çok heyecanlıyım , keza Yamaha’da öyle. Umarım Movistar da bu yolculuktan bizim kadar memnun kalır bu sene , ve yine umarım bize podyumlar için şans getirir !” şeklinde görüşlerini bildirdi . 

 

Beklenen Movistar Yamaha MotoGP Motosikletleri Görücüye Çıktı 2. İçerik Fotoğrafı

Beklenen Movistar Yamaha MotoGP Motosikletleri Görücüye Çıktı 3. İçerik Fotoğrafı

 

 

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Redding: MotoGP’de Mücadele Etmek Her Sürücünün Hayalidir

Yamaha, Jorge Lorenzo’nun “Açık sınıf” Motoru Test İsteğini Reddetti

REKLAM