BMW R nineT

Yeni Model Yazar: Batuhan Emrem

BMW R nineT

BMW 90. yılını kutlamak için Munih'te gerçekleştirdiği etkinlikte R nineT modelini tanıttı.

Dolu dolu iki tekerlek ile geçen 90 yıl ve başlangıcından bugüne kaliteten ödün vermeyen motosikletler; BMW, markanın merkezi olan Münih'te gerçekleştirdiği kutlama etkinliğini yapmakta haksız değil. Elbette bu özel günü yepyeni ve özel bir modelle daha da sembolik hale getirmek oldukça güzel, bu güzel fikrin sonucunda da yeni R nineT bizleri selamlıyor.

 

BMW R nineT 1. İçerik Fotoğrafı

 

Bavyeralı firmanın 90. yılını kutlamak için yeni bir model çıkartacağı haberi uzun süredir kulağımıza geliyordu, hatta bu yeni motosikletin bazı görselleri bile yayınlanmıştı ancak kendisini apaçık şekilde görebilmek nihayet bu etkinlik sonucunda mümkün oldu.

 

1923 yılında R32 ile başlayan macera 90. yılında da büyük bir basamak daha atlayarak devam ediyor. R nineT genel tasarımıyla o ilk R32 havasını yakalamaya çalışmış. BMW bu şekilde motosikletin klasik ve Café-Racer ruhuna sahip olmasını amaçlayarak daha çok kişiselleştirilebilen bir model yaratmaya çalışmış. Bu yüzden motosikletle birlikte yaratılan birçok aksesuar ve kişiselleştirme seçenekleriyle müşterilerin kendi motosikletlerini yaratmaları mümkün.

 

BMW R nineT 2. İçerik Fotoğrafı

 

R nineT tasarım olarak daha çok Café-Racer kostümü giydirilmiş bir R 1200R gibi duruyor. Telli jantları, yuvarlak tek farı ve kuyruk yapısıyla R nineT her ne kadar klasik bir hava yaratsa da BMW onu “neo-retro” bir motosiklet olarak tanımlamak yerine “yeni tür” bir naked model olarak tanımlıyor.

 

R nine T'nin fiyatı henüz BMW tarafından açıklanmış değil ancak tahminler kendisine çok benzeyen R 1200R'den biraz daha pahalı olacağı yönünde.

BMW R nineT 3. İçerik Fotoğrafı

 

YORUMLAR