in

Camelbak* çantaları yol kullanımı için gerekli midir?

Yazar: Motoron

Bazı insanlar bir Long Way Round fantazisi içinde yaşadıklarından bunları kullanırlar, fakat bu sizin hevesinizi kırmasın.

Eğer saatlerce durmadan yol almayı planlıyorsanız ya da sık sık ıssız yerlerde kaybolan bir kişiyseniz, kaybettiğiniz suyu yeniden kazanmanıza yardımcı olacak bir sistem faydalı olabilir.

 

Dehidrasyon (su kaybı) sıklıkla görmezden gelinen bir sorundur. Birçoğumuz, hayatımızın çoğu zamanında su kaybetmiş şekilde yaşarız. Eğer susadıysanız, su kaybetmişsinizdir. Eğer çişiniz şeffaf değilse, su kaybetmişsinizdir. Susuzluk zihninizi ve vücudunuzu etkiler; koordinasyonunuz azalır ve bunu fark etmezsiniz, bu da iki katı tehlike demektir.

 

Enduro sürücüleri ve çöl yarışçılarının durmadan su içebilmek için sırtlarındaki çantada ya da montlarının arkalarında, bir boru aracılığıyla suyu emebilecekleri bir su sistemi taşımaları gereklidir. Orman parkurlarını kullanan sürücüler de hemen bir dükkanda durup su satın alamayacakları için bunları kullanmayı tercih ederler. Enduro sürücüsü Sam Manicom bu sistemleri kullanmıyor, fakat onlara karşı da değil. “Bence bir şeyler içmek için durmak daha sağlıklı, daha güvenli ve daha eğlenceli, fakat bu sadece benim şahsi fikrim. Aynı zamanda o kadar yükü sırtımda taşıyor olmayı istememek de sadece benim şahsi fikrim.” “Motorun üzerinden inip biraz bacaklarımı uzatmak için vakit ayırmayı seviyorum, böyle zamanlarda genelde bir şeyler içiliyor zaten. Gergin noktaları ve beynimdeki düşünceleri gevşetmemde yardımcı olduğu için bunun daha güvenli olduğunu hissediyorum; aynı zamanda yol durumunu durup düşünebilmem için de iyi bir fırsat veriyor. Fakat hava çok sıcaksa, su seviyenizi yeterli miktarda tutmak, bacaklarınızı esnetmekten çok daha güvenli olacaktır.”

 

Camelbak* çantaları yol kullanımı için gerekli midir? 1. İçerik Fotoğrafı

 

*Dağcılık, macera ve bisiklet mağazalarında bulabileceğiniz, klasik adıyla “Camelbak” olarak adlandırılan çantalar yaklaşık 50TL’den başlayan fiyatlarla satılıyor. KTM’nin Hydration Pack’i gibi bazı sırt çantaları da yaklaşık 2 lt’lik suluklarıyla birlikte satılıyorlar. Bu tür çantaları anahtarlar, cüzdan, telefon, sandviçiniz ve suyunuzu taşımak için kullanabilirsiniz.

Camelbak (Su Çantaları) için

http://www.motosikletim.com.tr/SirtBel-ve-Bacak-Cantalari,LA_292-2.html#labels=9839-2

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Givi mi, Kappa mı, yoksa IXS mi?

Akü Bakımı Nasıl Yapılır?

REKLAM