in

cargo-scooter: motofocker

Yazar: Teoman Cem Katoğlu

Yolların her geçen gün pratik araçlarla fethedilmesinden sonra, f*ckmáté; bu fikri kurye araçlarına uyarlamayı ve onları çok sevilen Vespa ile birleştirmeyi akıl etti!. Sonunda elde edilen ise bir “cargo-scooter” oldu

Yolların her geçen gün pratik araçlarla fethedilmesinden sonra, f*ckmáté; bu fikri kurye araçlarına uyarlamayı ve onları çok sevilen Vespa ile birleştirmeyi akıl etti!. Sonunda elde edilen ise bir “cargo-scooter” oldu ve Budapeşte Dizayn Haftası 2013 etkinliğinin MEED / Madeinhungary sergisinde yer aldı. İtalyanların triportör tasarımının aksine bu araç kurye taşımacılığını çift tekerleğe taşıyor. Bu da manevra kabiliyetini arttırırken aracı da trafikten de kurtarmış oluyor. Yük taşıyan bisikletlere kıyasla; ağır yüklerde yokuş yukarı çıkmanın zorluğunu neredeyse sıfırlamış oluyor ve sürücü eforunu da azaltıyor.

cargo-scooter: motofocker 1. İçerik Fotoğrafı

Klasik İtalyan Vespa, küçük 50cc modelinde dahi kendi cüssesine göre ciddi bir yük taşımasını sağlayan bir motor ile üretildi, dolayısıyla f*ckmáté prototip çalışmasını bu scooter üzerinden yaptı. Manevra kabiliyeti adeta dokunulmamış bir motosiklet gibi olan bu aracın dayanıklı motoru ise ciddi miktarda yüklerle en dik yokuşları tırmanabiliyor. 

cargo-scooter: motofocker 2. İçerik Fotoğrafı

Aşağıdaki çizimlerde gösterilen yeni motorun ise daha basit bir şasesi, daha güçlü motoru, plastik gövdesi ve hidrolik gidonu olacak. Kapalı kargo haznesi ise kullanım alanlarını daha da genişletecek.

cargo-scooter: motofocker 3. İçerik Fotoğrafı

 

İlginizi Çekebilir
Sürücünün İsteğine Göre Değişen Elektrikli Motosiklet: Emula

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Ducati 999S… Hala hızlı ama biraz farklı

BMW R90/6 – Hustler

REKLAM