in

Casey Stoner, Ducati İle İlk Testini Gerçekleştirdi!

Yazar: Ahmet TEZCAN

Casey Stoner, 2016 MotoGP Şampiyonası’nda Ducati Team’in test sürücüsü olarak yer alacak. Avustralyalı pilot, 31 Ocak 2016 Pazar günü ilk resmi MotoGP testini gerçekleştirdi.

İki kez MotoGP Dünya Şampiyonluğu bulunan Casey Stoner, 2016’da MotoGP’ye Ducati test sürücüsü olarak devam edecek.

31 Ocak 2016 Pazar günü Stoner, Ducati Desmosedici GP motosikletine binerek Malezya/Sepang’da bulunan Sepang International Circuit’te ilk resmi testini gerçekleştirdi.

Casey Stoner, Ducati İle İlk Testini Gerçekleştirdi! 1. İçerik Fotoğrafı

Avustralyalı pilot, 2010 MotoGP Şampiyonası’nın son raundu Valensiya GP’den bu yana ilk kez bir Ducati kullandı ve Pazar gününün öğleden sonrasında pistte 54 tur atarak 2:02.1 zamanlama ile bir de rekor kırdı.

Test sonrasında Stoner şöyle konuştu:

“Bugün Ducati takımı ile çok iyi bir deneyim oldu. Beklentilerimden emin değildim fakat herkes inanılmazdı, beni karşılayıp motosikletin ve benim en iyi performansımın ortaya konması için çalıştılar. Hızımı ve hissiyatımı geri kazanmak için biraz zamana ihtiyacım var çünkü bir yıldır MotoGP motosikleti sürmedim ve 6 aydır da hiç motosiklete binmedim. Çok üretken bir ilk gün geçirdik, motosiklete ve lastiklere düşündüğümden daha çabuk alıştım. Test edecek çok şeyimiz var ve motosiklete daha çok alışmam gerekiyor fakat genel olarak çok mutluyum. Desmosedici GP’nin potansiyeli yüksek, umuyorum ki doğru ayarlamaları yapıp Andrea Iannone ve Andrea Dovizioso’nun bu yıl güzel sonuçlar almalarını sağlarız. Açıkçası tur zamanıma çok şaşırdım ve çok mutlu oldum. Umarım yarın daha güzel sonuçlar elde ederiz. Tekrar Gabriele (Conti) çalışmak ve Marco (Palmerini) ve Gigi (Dall’Igna) ile çalışmak olağanüstüydü. Herkes çok profesyoneldi.”

Casey Stoner, Ducati İle İlk Testini Gerçekleştirdi! 2. İçerik Fotoğrafı

Stoner, 2016 resmi MotoGP testlerinin ikinci günü için 1 Şubat 2016 Pazartesi günü de pistte olacak.

Stoner Ducati’ye gelmeden önce 5 yıl boyunca Honda ve HRC ile çalıştı ve bu süreçte 2011 yılında ikinci şampiyonluğunu kazandı. Ducati ile geçirdiği zamanlar da aynı şekilde başarılıydı zira 2007 yılında 18 yarışın 10’unu kazandı ve ilk şampiyonluğunu elde etti. 2007-2010 yılları arasındaki dönemde ise Ducati için toplam 23 yarış kazandı.

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Marc Marquez, Superprestigio Dirt Track’te İkinci!

Suzuki, 2016 MotoGP’de Bu Motosikleti Kullanacak

REKLAM