in

Dainese’den Valentino Rossi Ceketi (VR46 D1 Pelle)

Yazar: Ahmet TEZCAN

İtalyan motosiklet giyim üreticisi Dainese’den, Valentino Rossi konseptli VR61 D1 Pelle deri ceket.

Tam 9 kez şampiyonluğu olan MotoGP efsanesi Valentino Rossi’yi tanımayan yoktur sanıyoruz. Pek tabiidir ki bu kadar başarılı ve ünlü olunca hayranlarına Rossi’yi hatırlatacak giyim vb. türünde şeyler üretiliyor. Şimdi inceleyeceğimiz deri ceket de üzerinde Valentino Rossi’nin numarasını ve takımının renklerini taşıyan, Dainese tarafından üretilen bir ceket. VR46 D1 Pelle olarak adlandırılan bu ceketin Dainese kalitesini taşıdığından eminiz fakat biraz yakından incelemekte fayda var.

 

S1 Kumaş

Sürekli gelişen teknolojinin yanında devamlı olarak performansı arttırma çabası saysinde, iki eksenli Arrow-FK yani S1 olarak bilinen kumaş evrim geçirerek gelişmiş mekanik özelliklere ulaştı. Bu kumaş, elastomer ve seçkin mekanik gücü yüksek ve iki eksenli elastik Cordure poliamid kullanılarak yaratılmış. Bu sayede en yüksek konfor seviyelerinde bir kumaş ortaya çıkmış. Koruma işlemi için ise nanoteknolojisi tekstil malzemelerine uygulanarak su ve yağ geçirmezlik sağlanmış.

Dainese'den Valentino Rossi Ceketi (VR46 D1 Pelle) 1. İçerik Fotoğrafı

NanoFeel İçlik

Bakteriyostatik polyester iplikten üretilen yenilikçi içlikte de nanoteknolojisi kullanılmış. Nano partiküllerin işlenmesi aşamasında da gümüş iyonları kullanılarak anti-bakteriyel ve anti-koku özelliği cekete eklenmiş. Ayrıca bu özellik sayesinde ceket daha uzun ömürlü ve yıkanmaya karşı daha dirençli hale getirilmiş.

 

Esnek Eklentiler

Stratejik noktalara yerleştirilen esnek eklentiler sayesinde vücudun değişken şekli için giysinin kapasitesini arttırmak ve sürüş esnasında hareket esnekliği sağlamak amaçlanmış.

 

Omuzlarda Alüminyum Eklentiler

Omuz kısımlarına ekstra olarak eklenen metal, Dainese giysileri için geliştirilen evrimsel yeniliklerden en önemlisi diyebiliriz. Çıkarılabilir kompozit korumanın yerini bu cekette harici poliüretan kaplı bir net üzerinde plastik malzeme almış. Metal eklentinin cebi ise iç kısımda perçinlerle sabitlenmiş. Sonuç olarak tamamen CE onaylı korumayla donatılmış olan ceketin korumaları, ceketin geri kalan kısmına da bağlanmış ve yer işgali minimum seviyede tutularak sürücünün konforu maksimum seviyeye çıkarılmış.

 

Dainese'den Valentino Rossi Ceketi (VR46 D1 Pelle) 2. İçerik Fotoğrafı

 

Ergonomik Özellikler

Esnek Kumaş Eklentileri
Ayarlanabilir Bel Kısmı
Pantolon Bağlantı Sistemi
Ayarlanabilir Boyun Kısmı

 

Diğer Özellikler

Yumuşak Eklentiler
Reflektörlü Eklentiler
2 Dış Cep
2 İç Cep
Göğsün her iki kısmı için de bir cep

 

Güncel fiyatlar için tıklayınız.

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Dainese Laguna Seca Evo Tulum

Dainese’den 2015 İçin Yeni Jeanler!

REKLAM