in

Ducati Hypermotard Çift Başlı Bir Ejderhaya Dönüştürüldü!

Muhtemelen birçok özel üretim motosiklet gördünüz ama böylesi çok nadir gelir. Rus tasarımcı Balamutti, buzda gitmesi için tasarladığı üç tekerlekli bir Ducati Hypermotard ortaya çıkardı.

Dikkatli bakarsanız Hypermotard’ın şasisi ve motoru göze çarpıyor ama bu motosiklette Ducati’ye dair pek bir şey kalmış değil. Ön tekerlekleri ikiye çıkarmak yeni maşalar ve özel bir idare mekanizması tasarlayıp üretmeyi gerektirmiş. Bu yadsınacak bir çalışma değil ama getirdiği avantajlar da çok açık: Tekerlek sayısının ikiye çıkması çivili lastiklerin çekişinin ve fren kapasitesinin ikiye katlanması anlamına geliyor.

1.1 litrelik motorda da değişiklikler var. Balamutti, bir Garrett GT35 turbo kompresörü alıp motorun krank miline bir makara sistemi takarak motoru süper kompresöre dönüştürmüş. Motosikletin teknik özellikleri henüz açıklanmamış olsa da hız konusunda hiçbir eksiği olmayacağı kesin; zira fabrika çıkışı bir Hypermotard bile en az 90 beygir gücü sunuyor. Bu gücü de Brembo frenler kontrol ediyor.

Projenin arkasındaki adam olan Vitaliy Selyukov, ortaya çıkardığı motosiklete “Galaksinin Koruyucuları” filmindeki Yondu karakterinin adını verdiğini söyledi. Selyukov, motosikleti Baikal Mile yarışında mücadele etmesi için geliştirdiğini söylese de Yondu’yu resmi İnternet sitesinde, etkinliğin biteceğinin duyurulmasından 18 gün sonra yayınladı.

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
11

Hayal Kırıklığı Yaşatmış 10 Motosiklet!

Honda CBF190R Hindistan Piyasasına Girebilir

REKLAM