in

Guy Martin, Honda RC174 Kullanırsa!

Yazar: Efe Kutlu

Geçtiğimiz hafta sonu ünlü yarışçı Guy Martin, Castle Combe Pisti’nde Honda’nın 297cc, 6 silindirli RC174 canavarını sürdü.

Isle of Man TT yarışlarının efsane ismi Guy Martin, Castle Combe Pisti’ndeki “Büyük Ulusal” yarış buluşmasına katılan en başarılı ve unutulmayacak yarışçıların arasındaydı. Pistte gerçekleşen en büyük ve en iyi yarış buluşmasında, sınırsız enerjisiyle seyircileri eğlendirmekten mutluluk duyan bir isim vardı. Motosiklet yarışlarında olduğu kadar TV yayınları ile meşhur olan Guy Martin, 1967’de 8 yarışın 7’sini kazanarak Grand Prix Motosiklet Yarışları Dünya Şampiyonu ve 41 yaşında geçirdiği yol kazasında hayatını kaybeden Mike Hailwood’a çok özel bir armağan olarak onun anısına Honda RC174 modeli kullandı. Aynı zamanda Formula 1 pilotluğu da yapmış olan Mike Hailwood, bu şampiyonluğu yine pek çok zafere imza atmış olan motoru Honda RC174 kullanarak almıştı. 
Guy Martin, Honda RC174 Kullanırsa!  1. İçerik Fotoğrafı
Guy Martin, Honda RC174 Kullanırsa!  2. İçerik Fotoğrafı
Guy Martin, Honda RC174 Kullanırsa!  3. İçerik Fotoğrafı
Organizasyona katılan yıldız pilotların arasında Mike Hailwood’un eski takım arkadaşı Stuart Graham, üç Dünya Şampiyonluğu bulunan Freddie Spencer gibi isimler bulunuyordu.
Guy Martin, Honda RC174 Kullanırsa!  4. İçerik Fotoğrafı
1967 senesinde Honda’nın Mike Hailwood’a 350cc kategorisinde yarışması için verdiği 297cc, dört zamanlı ve müthiş bir egzoz sesine sahip olan RC174, ilk yarışına Hockenheim, Almanya’da çıkarak o sene Dünya Şampiyonu unvanını kazanmış. Honda, daha sonra 1969 senesinde, RC174’ü yarışlardan çektiğini açıkladığında bu durum, Hailwood ile motorun ahengini izlemek isteyen seyirciler hayal kırıklığına uğramış. Kısacası Honda RC174 model de, aynı Şampiyonluğu en üst seviyede bırakan sporcular gibi zirvedeyken işi bırakmış.
Guy Martin, Honda RC174 Kullanırsa!  5. İçerik Fotoğrafı
Ünlü yarışçı, 16 Temmuz günü, Cadwell’deki Moto Time Attack’in açılış töreni raundunda yarışacak. Açılış etkinliği, Honda CBR 1000RR SP’ ile yarışan Guy Martin’in başını çektiği, 40 yarışçıyı bir araya getiriyor. 
Gelelim Guy Martin ve kullandığı RC174. Şimdi Guy Martin’in pistte sürdüğü Honda RC 174 modelin küçük motorundan çıkan inanılmaz sese bir kulak verme zamanı…

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Dört Kez WSBK Şampiyonu Carl Fogarty’nin Son Durumu!

Güle Güle Barkın!

REKLAM