in

Honda CTX 1300 Kameralara Yakalandı.

Yazar: Batuhan Emrem

Honda’nın yeni cruiserı tanıtım videoları çekimleri sırasında bir meraklı objektife takıldı.

Motosiklet genel hatlarıyla modern bir japon cruiser olduğunu her halinden belli ediyor. Özellikle kafa yapısyla bir Goldwing F6B’yi andırırken bir cruiser için modern ve radikal olan futuristik çizgileriyle DN-01’den çağrışımlar yapıyor.CTX 1300’ün ajan fotoğraflarından elde edilen görüntülerden anlaşıldığı kadarıyla markanın tourer modellerinden olan ST1300’e de güç veren V4 motorunun Honda’nın yeni cruiserında da kullanmış olduğu görülüyor.

 

Honda CTX 1300 Kameralara Yakalandı. 1. İçerik Fotoğrafı

 

Motosiklet özellikle tasarımıyla cruiser sınıfında yeni bir akım veya alt kategori yaratma potansiyeline sahipken aynı zamanda son aktarma olarak zincir veya kayış gibi alışılagelmiş sistemlere karşın sahip olduğu şaft, geometrik şekilli arka çantalar, ses sistemi, önde çift diskten oluşan fren sistemi ve aracın orta kısmına yerleştirilmiş ayal pegleri ile konforlu bir cruiserdan beklenecek bütün temel özelliklere de sahip.

 

Gerçekten de sıradışı bir motosiklet olacak olan CTX 1300 motosiklet pazarına farklı bir bakış açısı ve yeni bir solukla geliyor. Honda’nın böyle bir modelle nasıl bir başarı yakalayacağı, motosikletin cruiser severler tarafından benimsenip benimsenmeyeceği ise kafalarda şu anda bir soru işareti. Sorunun cevapları ise ilk olarak Kasım’ın ilk haftasında yapılacak olan Milan EICMA Motosiklet Fuar’ında verilecek.

 

Honda CTX 1300 Kameralara Yakalandı. 2. İçerik Fotoğrafı

 

 

İlginizi Çekebilir
Triumph Scrambler 1200 Bond Edition Tanıtıldı

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

2014 Ducati 1199 Superleggera

Honda CB1300S Super Bol D’or

REKLAM