in

Kawasaki değil “Danasaki”

Yazar: Motoron

Tamamen kemiklerden ortaya çıkan bu motosiklet, Daytona Motosiklet Haftası kapsamında tüm ilgiyi üzerinde toplamayı başardı.

Amerika’da neredeyse her motorcunun adına aşina olduğu bir vilayet vardır. Evet, Orange County’den bahsediyoruz. Florida’da bulunan bu vilayet, yıllardır süren ve istek üzerine eşsiz motosikletler üreten “Orange County Choppers” ile ünlenmişti. Bugün bahsedeceğimiz motosiklet de, Orange County vilayetinde yapılmış. Artık buranın havası mı suyu mu bilinmez ama, insanları burada motosiklet yapmaya teşvik eden bir “güç” olduğunu düşünmeye itiyor.

 

 Kawasaki değil “Danasaki” 1. İçerik Fotoğrafı

 

İşte karşınızda, “Cowasaki”. 65 yaşındaki maket ustası Reese Moore’un son eseri olan bu “motosiklet” aslında hareket etmekten bile aciz. Yaklaşık 10 yıldan fazla bir süredir kemiklerden maketler oluşturan Moore, “Cowasaki”yi oluşturmaya bir iddia sonucu karar vermiş. Kemikler ile haşır neşir olmaya çocukları için 2.5 metrelik dinozor maketleri ile başladıktan sonra, tekrar dinozor maketi yaptığı bir barın sahibi ile “imkansız” olduğu konusunda iddiaya girdiği “kemikten motosiklet”i yapmaya karar vermiş. Moore’un belirttiğine göre, “Cowasaki”nin yapımında 3 ila 4 inek kafatası, 2 ila 3 timsah kafatası, ve kurt, keçi, rakun, kaplumbağa veya domuz gibi hayvanların kemikleri kullanılırken, her bir tekerlek için bir inek veya dananın sırt kısmı kullanılıyor. Bu projesinden sonra ise Moore, bir müzede sergilenmek üzere uçan bir dinozor maketi yaptığını belirtti.

 

Yalnızca bir kaç gün içerisinde tamamlanan “Cowasaki”,“En çok resmi çekilen motosiklet” ünvanını eline geçirdiği 2014 Daytona Motosiklet Haftası kapsamında açık arttırma yoluyla satışa sunuldu. Ancak elbette böyle eşsiz bir motosiklete sahip olmanın bedeli biraz tuzlu. Açık arttırmanın 55.000 dolardan başlaması bekleniyor. Moore, an itibariyle motosiklete binmiyor olsa da, bineceği ilk motosikletinin kendi yaptığı “Cowasaki” olamayacağı kesin. Üstüne binip rüzgarı hissedemeyeceğiniz, veya özgürlüğü tadamayacağınız bir “motosiklet” için bu bedele değer mi, bunu sizin yorumunuza bırakıyoruz.

İlginizi Çekebilir
A1 Ehliyet ile Sürülebilen En İyi 5 Başlangıç Motosikleti

 Kawasaki değil “Danasaki” 2. İçerik Fotoğrafı

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Londra’da Çalınan ve Litvanya’da Bulunan Bir Ducati’nin Hikayesi

Yıldırımlı havada motosiklet kullanma!

REKLAM