in

Kemer Belediyesi Bu İşi Biliyor!

Yazar: Motoron

Kemer Enduro yarışı yine nefesleri kesti. Yazı ve Fotoğraf: Alican Mordalga

Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) tarafından Kemer Kuzdere Enduro Parkuru’nda düzenlenen yarışa, Türkiye’nin değişik bölgelerinden 87 motosikletçi katıldı. Sporcular, 22 kilometre uzunluğundaki parkuru 3 tur atarak en hızlı şekilde tamamlamak için yarıştı. Parkurda sporcular fizik ve mekanik dayanıklılığın yanı sıra doğal engellerle de mücadele etti.

Kemer Belediyesi Bu İşi Biliyor! 1. İçerik Fotoğrafı

 

Cumartesi Kemer Belediyesi’nin önünden brifing konuşması yapıldıktan sonra Belediye başkanı Mustafa Gül’ün start vermesiyle basın startı alındı. Polis eskortuyla beraber parkura gidip sıralama turları ve antrenmanlar başladı. Cumadan yağan yağmur extreme test etabında bizim için keyifli, yarışçılar için terletici anlar yaşattı. Kemer Enduro Kulübü’nün hazırladığı extreme test parkuru izleyenlere görsel heyecan yaşattı. Pazar günü güneşli bir güne uyandık. Fakat yarışçıların enduro test etabını bitirip extreme test etabına başlamalarıyla yağmurun başlaması da bir oldu. Ne gariptir ki 3 turda da sadece yarışçılar extreme test etabında mücadele ederken yağmur yağdı. Seyircinin bol olduğu pazar günü yağmur çamur seyircileri de yıldırmadı. Kemer Belediyesi’nin yaptığı bu güzel organizasyonda her şeyi düşünmesi de gözümüzden kaçmadı. Seyirciler için tam bir piknik ve pazar keyfi gibi geçen yarışta yer yer yüksek adrenalinli anlar yaşandı. Antrenman esnasında gözünün altına denk gelen bir dal yüzünden yaralanan ve dikiş atılan Murat Yazıcı yarışa devam kararı alıp yarışı 3. sırada tamamlamayı başardı.

 

2. Extreme test etabının başlamasına çok az bir süre kala parkura bir köpeğin girmesiyse ufak çapta bir heyecan ve panik yaşattıysa da köpek parkurdan uzaklaştırıldı. Uşak belediye başkanı Zafer Küçükgöl’ün uşaklı yarışçıları destek için gelmesi de takdire şayan bir hareketi. Kendilerini motor sporlarına verdikleri destek nedeniyle canı gönülden kutlarız. Küçük kazaların yaşandığı yarış sona erdiğinde yağmur da şiddetini arttırıp sağanağa döndü. Kemer Enduro Kulübü’nden Semih Özdemir’e ve Kemer Belediyesi’ne bizi ağırladıkları ve yardımlarını esirgemedikleri için çok teşekkür ederiz. Yağmurda Supermoto Türkiye Motosiklet Federasyonu’nun (TMF) düzenlediği Spor Toto Supermoto Şampiyonası’nın yarışı, Sakarya ilinin Akyazı ilçesinde bulunan Kenan Sofuoğlu Pisti’nde yapıldı.

Kemer Belediyesi Bu İşi Biliyor! 2. İçerik Fotoğrafı

Bin 300 metre uzunluğundaki pistte düzenlenen yarışlara 54 sporcu katıldı. Kapalı ve yağışlı havaya rağmen, 1. ayak yarışında Yunanistan’dan gelen 3 Türk asıllı sporcu da mücadele etti. Islak pistte sporcuların zorlandığı görülürken, Süpermoto B sınıfında bayan yarışçı Nazlıcan Aydın’ın rakipleriyle çekişmesi dikkatlerden kaçmadı. Genç sporcu, yarış sonunda seyirciden büyük alkış aldı. Gençler sınıfında yarışan diğer bayan sporcu Efnan Valimaki’de 1. Ayak yarışını ikinci sırada bitirdi. Heyecan Yağmur Çamur Dinlemedi! Susurluk Motokros Enduro Kulubü’nün organizatörlüğünde düzenlenen Motokros Şampiyonasının açılış yarışının ikinci gününe yağmur damgasını vurdu. Susurluk Belediye Parkuru’nda 10 sınıfta 92 sporcu start aldı. Şampiyonanın ilk gününün aksine gün boyu yağan yağmurdan ağırlaşan parkurda sporcuların mücadeleleri nefesleri kesti. Virajlarda ve toprak zeminde yağan yağmurdan kayan motosikletler yarışçıları bir hayli zorladı.

 

Kemer Enduro Şampiyonası Yarış Sonucu
E1A: 1. Mustafa Özkeskin 2. Murat Yazıcı 3. Fırat Şahin
E1B: 1. Engin Karcılar 2. Görkem Yapcacık 3. Bülent Öztürk
E2A: 1. İsmail Özgül 2. Sinan Memnun 3. Mustafa Güngör
E2B: 1. İsmail Yıldız 2. Erdal Yavuz 3. Veli Küp
E3A: 1. Burak Özdemiri 2. Serkan Özdemir 3. Yıldırım Günal
E3B: 1. Osman Minta 2. Harun Erdoğan 3. Bayram Dinç
EHobi: 1. İsmail Cem Tunç 2. Ayhan Kahraman 3. Tolga Demir

 

Supermoto Şampiyonası Akyazı Yarış Sonucu
Süpermoto A: Şakir Şenkalaycı Yasin Işık Ata Nurcan
Süpermoto B: Sedat Doğan Nazlıcan Aydın Tansu Mümin
S3: Asrın Rodi Pak Mehmet Çelik Uzay Cankat Bengiç
Gençler 85 cc: Can Öncü Efnan Valimaki Taha Keklik
Minikler 65 cc: Deniz Öncü Bahattin Sofuoğlu M. Hamza Zengin

 

Susurluk Motokros Şampiyonası Yarış Sonucu
MX1: Ata Nurcan Şakir Şenkalaycı Ceyhun Kalfalı
MX2: Mehmet Çelik Batuhan Demiryol Ulukan Ulu
MX2 Junior: Asrın Rodi Pak Galip Alp Baysan Mustafa Çetin
MX3: Yılmaz Turan Mücahit Talha Zengin Mustafa Yılmaz
Veteran: Hayattin Söyler Ümit Dirin Hüseyin Neziroğlu
85 cc: Can Öncü Batu Dönmez Efnan Valimaki
65 ccA: Deniz Öncü Furkan Valimaki Berkay Demir
65 ccB: Ata Kahvecioğlu M. Hamza Zengin Aykut Savaş
50 cc: Buğrahan Bayraktar Alper Savaş Ali Berk
ATV: Mehmet Saygın Ömer Muhsin İsmail Demir

 

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Cyril Despres Yamaha’da!

Matchbox Oyuncakları

REKLAM