in

Michael Dunlop, Milwaukee Yamaha‘yı Terk Etti!

Kuzey İrlandalı profesyonel motosiklet yarışçısı ve Isle of Man TT ‘nin parlayan yıldızı Michael Dunlop, Isle of Man TT yarışlarının başlamasından iki gün önce Milwaukee Yamaha Takımı ile kontratını sonlandırarak yollarını ayırdı.11 şampiyonluğu bulunan sporcu, geçen sene kendisini 4 kez zafere taşıyan BMW takımına geri döndü.

Dünyanın en tehlikeli yarışları olarak kabul edilen ve hız sınırının olmadığı Isle of Man TT yarışlarını 11 kez kazanan ünlü motosiklet yıldızı Michael Dunlop, yeni Yamaha R1 ‘ de yaşadığı teknik problemler nedeniyle, Milwaukee Yamaha Takımını üzülerek bıraktığını açıkladı.TT antremanları esnasında sadece 3 turda, Valvoline Padgett Honda takımından Bruce Anstey ‘ in yaptığı 128.64 mph (mil/saat) hıza kıyasla, Dunlop sadece 124.519 mph hızıyla yeni Yamaha motosikleti ile ayrılık vaktinin geldiğine karar verdi.

Michael Dunlop, Milwaukee Yamaha‘yı Terk Etti! 1. İçerik Fotoğrafı

Aslında, Mayıs ayında gerçekleşen North West 200 yarışlarında, yeni motosikletinin sıkıntılı performans yaratması, Dunlop’un Milwaukee takımı ile yollarını ayırmaya hazırlandığının sinyallerini vermişti.Teknik problemlerden de yakınan 26 yaşındaki yarışçı Milwaukee Yamaha Takımına verdikleri destek için teşekkür ederken, bu kararı üzülerek verdiğini fakat motosikletin, TT yarışlarında gerçekten rekabet edebilecek seviyeye getirecek yeterli zamanlarının olmadığını da belirtti.

Michael Dunlop, Milwaukee Yamaha‘yı Terk Etti! 2. İçerik Fotoğrafı

Dunlop’ un ifadelerinden sonra, Milwaukee Yamaha Takımı da genç yıldız ile yollarını ayırdıklarını fakat R1 ‘ in performansının gayet iyi bir ilerleme kaydettiğini ve dopdolu bir yarış paketi sunan R1M ‘ in tanıtımı ile Yamaha ‘nın sürekli bir gelişim içerisinde olduğunu ifade etti. Yamaha Takımı, TT başarısı, iyi bir yarışçı, iyi bir motosiklet ve iyi bir takım gibi tüm donanımların tam olmasına rağmen, Dunlop’ un ayrılma kararı aldığını ve bu durumda kontratınınfeshedildiğini belirtti.
 
Geçen senenin Superbike, Superstock ve Senior TT klasmandaki şampiyonu, Stuart Hicken’s ‘ in BMW takımına katılarak bundan sonra yoluna S1000RR ile devam edecek. Aynı zamanda Supersport klasmanında Yamaha R6 yerine kendi MD Racing Honda’ sını da kullanacak olan sporcu, 6 Haziran cumartesi başlayacak olan Isle of Man TT yarışına kadar gerçekleşecek olan sadece 2 antreman ile BMW S1000RR motosikletini nasıl düzenleyip yetiştireceği merak konusu…

Isle of Man TT resmi web sitesi: http://www.iomtt.com/

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Hero Motor’dan Yeni Şube

Honda, 2014-2015 CBR1000SP ‘leri Geri Çağırıyor

REKLAM