in

MotoGP 'kapalı kapılar' ardında yarışlara hazırlanıyor!

MotoGP, asgari personel ve kapsamlı bir koronavirüs test protokolü ile seyircisiz yarışlar için yetkililerden yeşil ışık bekliyor…2020 MotoGP sezonunun ne zaman ve nerede başlayacağı belirsizliğini koruyor, ancak seyircisiz yarış için bazı planlar yapılıyorç

Böyle bir yarış için ise hükümetin onayını almak için MotoGP’nin yetkililere kaç kişinin bulunacağı ve muhtemelen nereden seyahat edeceklerine dair kesin bir rakam vermesi gerekecek.

Bu nedenle, bu haftanın başlarında takımlara Avrupa’daki kapalı bir etkinliğe güvenle katılmak için ihtiyaç duyacakları asgari personelin bir listesini isteyen bir e-posta gönderildi.

Dorna CEO’su Carmelo Ezpeleta şunları söyledi: “İlgili makamlarla, örneğin İspanya’daki Spor Konseyi ve İtalyan Olimpiyat Komitesi ile birlikte, farklı laboratuvarların yanı sıra tüm büyük takımları  kontrol etmek için bir protokol hazırlıyoruz.

“Her gün önce ve sonra tüm MotoGP ailesini test etmek için 10.000 koronavirüs testi yapma imkanı olan Bridgepoint [Dorna’nın sahibi] ‘nin sahibi olduğu bir şirket aracılığıyla devreye aldık.Şu anda düşündüğümüz senaryoda, takımlar ve organizasyon için mümkün olan en az personel ile seyircisiz yarışlar var.”

Sseyircisiz bir yarış için hala yaklaşık 1.000 personelin gerekli olacağını tahmin ediliyor.

Ezpeleta, ekiplerden gelen yanıtların şimdiye kadar “MotoGP fabrika ekibi başına 40 kişi ve uydu başına 25 kişi” olarak en azını belirttiğini, ancak bazı personelin her ikisi için de çalışacağını belirtti.

Konukseverlik, sponsorlar, halkla ilişkiler ve medya mevcut olmayacak, sadece TV şirketlerinin pistte bir kişiye ve bir stüdyoda bulunan diğer kişilere izin verilebilir.

Halen, 21 Haziran’da yapılması planlanan Alman GP’sine rağmen, ülkenin büyük etkinlikler için genişletilmiş yasağı nedeniyle yeni bir tarih talep edeceğini söyleyen Ezpeleta, Sachsenring’i hala seyircisiz olarak yapılabileceğini düşünüyor.

“27 Nisan’da, Almanya ve Hollanda Assen ile Haziran sonunda durumu görmek için konuşacağız. Temmuz ayınd ise Finlandiya var ama Fin GP ise homologasyon sorunları ile karmaşık.

Diyerek şöyle devam etti: “Almanya’nın seyirci olmadan yarışıp yarışamayacağına bağlı olarak, oradan bir şeyler düşüneceğiz. En iyimser senaryo, zor gördüğüm Almanya’da başlamak olacak, ama beklemek zorundayız.

“Diğeri ise ertelenen yarışların bazılarının yerini değiştirerek Temmuz ayında başlamak olacaktır, ancak yine de bu aşamada hiçbir şey öneremiyoruz. Tabii ki, en geç Mayıs ayında alınması gereken bir karar. “

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Yeni 2019 Yamaha R25 İncelemesi – 200 Yapıyor Mu?

Rossi: "Tarihin en iyisi olup olmadığımı bilmiyorum?"

REKLAM