in

Paris Otoyolunda “Hayalet” Sürücü!

Yazar: İlker Genç

Kamera görüntüleri ortaya çıkan gizemli “hayalet motosiklet”, sürücüsü olmadan otobanda seyahat ediyor. Detaylar haberimizde…

Videodan da görüleceği gibi sürücüsüz motosiklet, Paris yakınlarındaki otobanda düz asfaltta yol alırken görüntülendi ve sürücüler arasında şaşkınlığın yanı sıra korku da yarattı. Bir film çekimini andıran sahnelerde, sürücülerin neler düşündükleri tahmin bile edilemez galiba. 

Paris Otoyolunda “Hayalet” Sürücü!  1. İçerik Fotoğrafı

Sürücülere, oldukça şaşırtıcı sahneler yaşayan Paris yakınlarındaki otoyoldan görüntüler

Paris Otoyolunda “Hayalet” Sürücü!  2. İçerik Fotoğrafı

Hayalet sürücünün gizemi çözülmüş görünüyor ki Le Parisien haber sitesine göre sadece saniyeler önce motosiklet bir kazaya karışmıştı ve sürücüsü başka bir araç tarafından düşürülmüştü. Habere göre otomobilin sürücüsü, motor sürücüsünü yerden kaldırarak motosikletini bulmasına yardımcı olmuştu. Fakat ne yazık ki motordan bir iz bulamamışlardı. Bu olay sonrasında ise otomobilin sürücüsü, gelen haberlere göre motosiklet sürücüsünü hastaneye götürmüştü. 

Paris Otoyolunda “Hayalet” Sürücü!  3. İçerik Fotoğrafı

James Bond filmlerinde rol alan Dublör motosikletçi Jean-Pierre Goy, özellikle Cruise Control ile sürücüsüz motosikletlerin, 600 metreden fazla yol alabileceğini söyledi. Jean-Pierre Goy, bu görüntüler üzerine, “Sürücü düşmüş olabilir ve motosikletin görüş açısıyla çok alçak ağırlık merkezi ile seyahatine devam etmesi mümkün olabilir. Cruise Control sistemleri bloklanmış olmasına rağmen bu şekilde daha uzun süre giden motosikletler gördüm.” açıklamasını yaptı.

Paris Otoyolunda “Hayalet” Sürücü!  4. İçerik Fotoğrafı

Videonun sonlarına doğru motosiklet, orta refüjlere vurmaya başlıyor ve düşme ihtimali oldukça yüksek görülüyor. 

Bir sürücü, otoyolda sürücüsüz giden bir motosiklet ile karşılaşınca neler düşünülebilir? “Bir film çekimi”; “ama kamera yakınlarda olmalı” diyerek sürücünün gözleri kamerayı arayabilir, bu daha da tehlike anlamına gelebilir. “Sürücüsüz motosiklet test sürüşü”; ama yine bu trafiğe kapalı alanda ve diğer sürücüleri tehlikeye atmayacak şekilde yapılmalı. “Sürücüsü düşmüş olabilir” diye düşünülüp polis ekipleri aranabilir. Ama her ne olursa olsun, bir otobanda başıboş bir motosiklet görmek kadar garip bir durum düşünülemez herhalde. 

İlginizi Çekebilir
Aprilia SXR160 Skuter Sınıfını Karıştırmak İçin Geliyor

Paris otobanında sürücüsüz motosikletin görüntüleri: 

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

İtalyan Custom Otomobil Tasarımcısı’ndan Çılgın Ducati Diavel!

GIVI’nin Birbirinden Kullanışlı Dört Ürünü

REKLAM