in

Rossi ve Iannone Yeni Kasklarını Tanıttılar

Yazar: Ahmet TEZCAN

Valentino Rossi ve Andrea Iannone, 2016 MotoGP’nin Sepang’ta yapılan ilk resmi testlerinde yeni kasklarını sergilediler.

Andrea Iannone, pist performansında olmasa da en azından kask grafikleri konusunda Valentino Rossi’nin izinden gidiyor. Sepang’ta yapılan ilk sezon öncesi testlerde Iannone ve Rossi, yeni kask tasarımlarını sergilediler ve iki kask da harika görünüyordu.

Rossi ve Iannone Yeni Kasklarını Tanıttılar 1. İçerik Fotoğrafı

İki pilot da İtalyan asıllı ve AGV kaskı kullanmakta fakat bu bir tesadüf olabilir. Valentino Rossi’nin Malezya’ya kış temalı bir kask getirmesi ve kavurucu bir havada bu kaskla piste çıkması oldukça gülünç bir oldu.

Rossi ve Iannone Yeni Kasklarını Tanıttılar 2. İçerik Fotoğrafı

Doktor’un kaskında Druid Performance sanaçtısı Aldo Drudi’nin imzası bulunmakta. Drudi, tüm spor klasmanları için çok sayıda sınırlı kask üretiminde yer almış bir sanatçı. Rossi, Sepang kaskında Chihuahua temasını kaldırarak kaskın vizöründe bulunan ikonik “tartaruga” çıkartmasının kalmasını tercih etmiş.

Rossi ve Iannone Yeni Kasklarını Tanıttılar 3. İçerik Fotoğrafı

Kaskın genelini havuçtan bir burnu, sarı şapkası ve atkısı olan gülümseyen bir kardan adam kaplamakta. Kar taneleri  kaskın arkasını ve çene kısmını süslerken, üç adet Monster logosu da karbon fiber yüzeyi donatmakta. Küçük Oakley Os ve Drudi Performance çıkartmaları ise kaskta bulunan tek çıkartmalar. Kesin bir bilgi olmasa da kış bitmeden kaskın replikasının mağazalarda yerini alması bekleniyor.

Rossi ve Iannone Yeni Kasklarını Tanıttılar 4. İçerik Fotoğrafı

Iannone’nin kaskına gelecek olursak, İtalyan pilot kaskına bir martı tasarımı ekleyerek oldukça komik bir seçimde bulunmuş. Neden komik olduğunu da kısaca açıklayalım: Andrea Iannone 2015 MotoGP sezonunda Phillip Island’da yarışırken motosikletine bir martı çarpmıştı ve böylece motosiklette büyük bir delik açılmıştı. Buna rağmen Iannone yarışı üçüncü sırada tamamlamayı başarmıştı. Bu martı tasarımı, muhtemelen martının ona getirdiği şansı simgelemesi açısından “Avustralyalı martı arkadaşıma ithafen, her zaman kalbimdesin” sloganı ile tanıtıldı.

Rossi ve Iannone Yeni Kasklarını Tanıttılar 5. İçerik Fotoğrafı

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Suzuki, 2016 MotoGP’de Bu Motosikleti Kullanacak

Marquez Kardeşler, Rossi’nin Giyim Markası İle Yollarını Ayırdılar

REKLAM