Star Wars Temalı 2017 HJC Kasklar!

Kask Yazar: Özlem Köseoğlu

Star Wars Temalı 2017 HJC Kasklar!

HJC Kask, 45. Yıl Dönümü için markalaşmış Star Wars motosiklet kasklarını 2017 koleksiyonu için tanıttı.

Geçen sene Kuzey Amerika’da bir numaralı ve iddialı gişe filmlerinden biri olan “Star Wars: The Force Awakens” yani “Star Wars: Güç Uyanıyor” yaklaşık 40 senedir lisanslı ürün endüstrisinde, kuşaktan kuşağa, kadın ve erkek takipçileri ile lider ve her zamankinden daha güçlü sayılmakta. Şimdilerde motosiklet tutkunları ve Star Wars fanları, motosiklet üzerindeyken de Star Wars’a olan bağlılıklarını bu kasklar sayesinde gösterebilecekler.


Star Wars Temalı 2017 HJC Kasklar! 1. İçerik Fotoğrafı

HJC RPHA 11 Kylo Ren, karanlık karakterin gücü bu kez de kask temasında yer alıyor. 


Star Wars Temalı 2017 HJC Kasklar! 2. İçerik Fotoğrafı

HJC RPHA 11 Boba Fett, Star Wars'un bir diğer karanlık taraf figürü olarak markanın yeni kask temasında bulunuyor.


Star Wars Temalı 2017 HJC Kasklar! 3. İçerik Fotoğrafı

HJC RPHA 11 Kylo Ren Kask Sol Kısım Görünümü


Star Wars Temalı 2017 HJC Kasklar! 4. İçerik Fotoğrafı

HJC RPHA 11 Boba Fett Kask Sol Kısım Görünümü


HJC markasından, 2017 başlarında çıkması planlanan üç Star Wars grafikli model bekleniyor. Karanlık köşede her takipçinin favori karakteri güçlü ve yeni karakter Kylo Ren, HJC’nin premiyum RPHA 11 model kaskında temsil edilecek. Bir diğer kötü karakter, simgesel karakter Boba Fett de aynı zamanda RPHA 11 kaskında yer alacak. Death Trooper ise “Rogue One: A Star Wars Story” yani “Rogue One: Bir Star Wars Hikayesi” filmi ile rakip tarafta yer alacak ve FG-17 fiberglas full face kaskı ile ortaya çıkacak. Bu arada filmin 16 Aralık 2016’da vizyona gireceğini de belirtelim.


Star Wars Temalı 2017 HJC Kasklar! 5. İçerik Fotoğrafı

HJC RPHA 11 Kylo Ren Kask Önden Görünümü


Star Wars Temalı 2017 HJC Kasklar! 6. İçerik Fotoğrafı

HJC RPHA 11 Boba Fett Kask Önden Görünümü

   

HJC Amerika’nın Başkanı George Hong, “Lucasfilm’in yarattığı büyüleyici marka ile çalışmaktan dolayı çok heyecanlıyız. Seçtiğimiz karakter çizgilerinde dünya çapında müthiş bir tepki bekliyoruz. Özellikle Star Wars’ın fanları ve motosiklet sürücüleri, RPHA 11 Kylo Ren’in özel krom ve düz biten grafik tasarımını ve RPHA 11 Boba Felt’in kasvetli karanlık grafiğini çok sevecekler. Havalıdan da öteler diyebilirim.” şeklinde bir açıklama ile bu modellere olan inancını sergilemiş oldu.


Star Wars Temalı 2017 HJC Kasklar! 7. İçerik Fotoğrafı

HJC RPHA 11 Kylo Ren Kask Sağ Bölüm Görünümü


Star Wars Temalı 2017 HJC Kasklar! 8. İçerik Fotoğrafı

HJC RPHA 11 Boba Fett Kask Sağ Bölüm Görünümü


Kylo Ren, Boba Fett ve Death Teooper, lanse edilecek olan Star Wars grafiklerinden sadece üçü. HJC, ikonik markanın unutulmaz görsellerini ve heyecanını HJC Kask’ın kalite ve performansına kazandıracak olan Star Wars efsanelerinden, ilave grafikler üretmeyi planlıyor.


Star Wars Temalı 2017 HJC Kasklar! 9. İçerik Fotoğrafı

HJC RPHA 11 Kylo Ren Kask Arka Bölüm Görünümü


Star Wars Temalı 2017 HJC Kasklar! 10. İçerik Fotoğrafı

HJC RPHA 11 Boba Fett Kask Arka Bölüm Görünümü
 

Şimdi de kaskların teknik detaylarına bir göz atalım:

 
HJC RPHA 11 PRO KYLO REN ve HJC RPHA 11 PRO BOBA FETT Kask Özellikleri:

* Premiyum Entegre Matrix Plus (PIM+): hem önemli ölçüde güçlü hem de fark edilebilir şekilde hafif eşsiz bir kumaş karışımı yaratmak için karbon fiber, aramid, fiberglas, organik dokumasız kumaş.

* Aerodinamik Kabuk Yapısı: maksimum hızlarda üstün performans.

* Optimize edilmiş kabuk tasarımı: öne çıkan hava akımı havalandırma sistemi.

* “ACS” Gelişmiş Kanal Havalandırma Sistemi.

* Maksimum Hava Akımı Üst Havalandırma Bölümleri: kolay ve kesin ayar için iyi bir dokunma duygusu veren her bir havalandırmada yeni kauçuk çerçeve şerit.

* Yeni Alın Havalandırma Bölümleri: Alın kısmındaki havalandırma girişleri, sürücünün balının etrafında etkin soğutma sağlar.

* RapidFire (Hızlı) II Vizör Değiştirme Sistemi: Basit ve güvenli vizör dişli sistemi, etkili işlem için aletsiz ultra hızlı çıkarma ve yerleştirme sağlar.

* Genişletilmiş göz açısı, sürücüye arttırılmış görüş sunar.

* Seçkin otomatik vizör kilitleme sistemi, yay kontrollü kolu ile.

* Vizör kilitleme sistemini açınca 5mm ilk vizör pozisyonu

* Optik-üstün kalite anti-buğu lens 2D flat-racing vizör, aynı zamanda 2D koyu duman vizör ve anti-buğu insert lensleri.

* Kaskın iç kısmında tasarlanmış özel kanalları ile gözlük dostu EPS şekli.

* Çoklu havalı iç kısmı: geliştirilmiş anti-bakteri tekstil, önceki nesilden daha fazla arttırılmış nem emme ve çabuk kuruma işlevi sağlar. (tamamen çıkarılabilir ve yıkanabilir iç kısım)

* Acil durum kiti (yanak pedleri): kaskın iç kısmının bir parçası olarak kolay çıkarılma özelliği bulunur. Güveliği arttırmak için arka kısma doğru eklenmiş reflekte parçalar.

* Daha kişiye uygun amaçlı spiker yerleştirmede esneklik sağlamak amacıyla Genişletilmiş Polistiren kısma şekil veren gömülmüş spiker.

* Double D-Ring / 5-Yıl Garanti

* DOT (Department of Transportation, Amerika’da yol kullanımına uygunluk onayı) & ECE Onaylı (Economic Commission for Europe)

* Ölçüler: XS ile 2XL aralığında.

YORUMLAR