in

Suzuki Elektrikli Motosiklet Geliştiriyor

Suzuki Extrigger Konsepti
Suzuki Extrigger Konsepti

Suzuki Elektrik Motosiklet için hâlihazırda kendisinden görülmeye pek alışık olmadığımız, şehir sürücülerini ve özellikle Hindistan pazarını hedeflediği çok ucuz, basit ve elektrikli bir scooter üzerinde çalışıyor.

Suzuki Elektrikli Motosiklet için Pantentlere Başvurdu

Motosiklete dair söylentiler geçen yıldan beri ortalıkta dolanıyordu ama Suzuki,  yakın zamanda motosikletin mekanik şemasını gösteren patentler için başvurularda bulundu.

Suzuki elektrikli motosiklet
Suzuki Elektrikli Motosikletin basit yuvarlak ve kare kesitli borudan yapılmış sasisi

Görüldüğü üzere Suzuki elektirikli motosiklet için basit yuvarlak ve kare kesitli borudan yapılmış çelik bir şasisi ve maliyetleri azaltmaya odaklı çok basit bir tasarım üzerine odaklanmış. Batarya, koltuğun altına yerleştirilmiş aşırı basit bir kutu şekilli birimden oluşuyor. Kolayca çıkarılıp değiştirilebilen batarya, arka tekeri geleneksel bir kayışla döndüren elektrikli motorun üstünde yatıyor.  Kontrol elektronikleri sürücünün ayaklarının hemen altındaki bir kutuda bulunuyor. Çatal ve arka süspansiyonlar da maliyeti en azda tutmak için mümkün olduğunca basit tutulmuş.

Diğer elektirikli motosiklet haberler için buraya tıklayın.

Suzuki Elektrikli Motosiklet’in Özellikleri ve Fiyatı

Bu motosiklete başarı getirecek şey fiyatı olacaktır. Bu scooter’ın bir şehir motosikleti olduğu açık. Bu yüzden gidebildiği mesafenin uzun olmasına gerek yok. Suzuki elektrikli motosiklet yaklaşık 65 km/s hızda trafiğe ayak uydurabildiği sürece doğal alanına uyum sağlayacaktır.

Suzuki Extrigger

Suzuki Extrigger
Suzuki Extrigger'ın farı

Patenti alınan yeni elektrikli motosiklet, Suzuki’nin elinden çıkan ilk elektrikli motosiklet değil. Japon üretici, daha önce Extrigger adında, minimoto segmentinde bir konsept motosiklet de sergilemişti.

Ne zaman üretime başlayacaklar?

Yurtdışı kaynaklı söylentiler, motosikletin 2021’de üretime gireceğini ifade ediyor. Bu doğruysa bu scooter hakkında bu yılın devamında daha fazla bilgi edinme şansımız olabilir.

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
hâricî hava yastıkları

Honda, Dış Hava Yastıkları Üzerinde Çalışıyor

Çelik Fren Hortumu Gerçekten İhtiyacımız Var Mı?

REKLAM