in

Yeni Kostümü ile 2017 Harley-Davidson Road King Special!

Yazar: İlker Genç

Harley-Davidson 2017 Road King Special modeli, her zaman alışık olduğumuz krom detaylarından farklı olarak daha karanlık yüzüyle ortaya çıktı.

Daha geniş lastikler, daha geniş yan çantalar, daha sade ve daha kaslı bir görünüm, daha karartılmış bir stil, Harley Davidson’ın alışkın olduğumuz krom detayları olmayan bir Road King ile tanışın; 2017 Harley-Davidson Road King Special karşımızda… Her şey eskisinden daha farklı ama yine de o bir Harley-Davidson Road King.
Her zaman popüler olan Road King serisi, Retro görüntüsünü modern bir güç mekanizması ile birleştirerek taze bir hayat tarzı sunmaya geliyor. 
Yeni Kostümü ile 2017 Harley-Davidson Road King Special!   1. İçerik Fotoğrafı
Standart ve Klasik modelleri bulunan Road King ailesine katılan bu üçüncü model, alçak bagger tarzı göstererek, daha genç bir hedef kitleye hitap etmek için özel olarak tasarlandı. 
Yeni Kostümü ile 2017 Harley-Davidson Road King Special!   2. İçerik Fotoğrafı
Sade krom bir gövde ile Road King modellerini süsleyen yan korumaları, çantaları ve çamurlukları gibi karmaşık detayları tanımlamak bir bakışta mümkün. Bunun yerine Special modelinde, pürüzsüz tek renkli bir gövde, yakıt deposunun yanında basit eski bir logo ve bol miktarda siyah metaller görülüyor. Aslında bu siyah yapılar, Milwaukee-Eight’in ilk uygulamalarındandır. Böylece, 2017 Harley-Davidson Road King Special, 1950’lerin görünümünü yepyeni Milwaukee-Eight motorun güçlü performansıyla birleştirmiş oluyor. 
Yeni Kostümü ile 2017 Harley-Davidson Road King Special!   3. İçerik Fotoğrafı
Harley-Davidson tasarımcıları, standart Road King’te bulunan 17 ve 16 inç lastikler yerine Special’da Bagger imajı ile önde 19 inç ve arkada 18 inç olmak üzere daha geniş lastikler tercih etmişler. 
Yeni Kostümü ile 2017 Harley-Davidson Road King Special!   4. İçerik Fotoğrafı
Yan çantalar, arkaya doğru daha uzun köşeleri ile ektra 5.7 litre ilave kapasitesi ile biraz daha büyümüş. Böylece bu tasarım daha alçak bir kuyruk ünitesi yaratmaya yardımcı olmuş. Special model; şasi, motor, ön çatallar, frenler ve yakıt deposu gibi her bir teknik detayda, Standart ve Klasik Road King ile aynı özellikleri göstermekte. 
Harley-Davidson Stil ve Tasarım Başkan Yardımcısı Brad Richards’ın, model ile ilgili açıklamaları şu şekilde; “Road King, her zaman Harley-Davidson FL sürüş tecrübesini yansıtmıştır. Krom yüzey detaylarını siyah detaylarla değiştirerek ve motosikletin profilini alçaltarak, geleneksel Road King’i şu anki custom bagger sahnesine çıkarmış olduk.”
Yeni Kostümü ile 2017 Harley-Davidson Road King Special!   5. İçerik Fotoğrafı
ABS ve güvenlik sistemi standart donanım olarak bulunan 2017 Road King Special’ın, dört renk seçeneği mevcut: canlı siyah, kömür mavisi, zeytin-altın sarısı ve şeker custom kırmızı. Türkiye’deki satış fiyatı ise 36,460 EUR olacak. 
2017 Harley-Davidson Road King Special Tanıtım Videsosu:

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Yeni Renkleri ile Bajaj Pulsar RS 200 ve NS 200 Modelleri, Hindistan’da!

KYMCO Yeni Downtown 350i ABS İçin Lansman Fiyatı Belli Oldu

REKLAM