in

Araç üstü kameralı Yamaha Cygnus X 125 Test Edilirken Görüntülendi

125cc’lik skuterler şehir trafiğinde hayat kurtarıcı araçlar olabiliyorlar. Gelişen teknoloji ile beraber skuterlerin de zamana ayak uydurmaya başlaması gerekiyor, Yamaha da yeni 125cc’lik skuterine kamera özelliği ekleyerek bunu hedefliyor olmalı. Yamaha’da görmeye alıştığımız köpekbalığı kafa tasarımını alan yeni Cygnus X 125 yollarda görüntülendi.

Cygnus X 125 Şu Ana Kadar Üretilmiş En Gelişmiş 125cc Skuter olabilir

Yamaha’nın kamufle ettiği bölgede siyah bir nokta göze çarpıyor. Henüz doğrulanmayan söylentilere göre gidonun orta kısmında bulunan bu siyah noktanın trafikte olan biteni kaydeden bir kamera olma ihtimali yüksek gibi duruyor. Motorda kamera bulunması pek çok kullanıcıya da kolaylık sağlayabilir zira kullanıcıyı bir aksiyon kamerası alıp kaska monte etme derdinden kurtarmış oluyor.


Diğer bir yandan gelen bu kamera özelliği yeni Cygnus X125’in Bluethoot bağlantı özelliğine sahip olabileceği anlamına geliyor. Yamaha’nın şu an R1 ve R1M gibi üst seviye modellerinde bulundurduğu özelliği bu sınıfta görmek şaşırtıcı olabilir, fakat günümüz şartlarında motosiklete bir harici hafıza yerleştirilmesi veya USB ile bağlanılması fikri pek de olası gözükmüyor.

Yamaha Cygnus X 125'in arkadan çekilmiş bir fotoğrafı

Gelen söylentilere göre Yamaha yeni skuterinin arka tarafına da kamera yerleştirmeyi düşünüyor, fakat bulabildiğimiz fotoğraflardan bunu anlamak pek mümkün değil. Bu sistemde esas maliyetlerin kamera değil de Bluethoot bağlantısı ve yazılımı olduğunu düşünürsek, arka tarafta da bir kamera olması imkansız değil.

 

Yamaha’nın güncel modellerini Yamaha Motor Türkiye’nin sayfasından inceleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir
CFMoto 1279cc Hacimli Yeni 1250TR-G 'yi Tanıttı

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Cevap bırakın

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Loading…

  0

  CF MOTO’dan Yeni Touring modeli: CF1250J

  İnancını kaybetme kadın! Türkiye’de kadın motosikletçi olmak

  REKLAM