in

BMW Concept 101 Görücüye Çıktı!

Yazar: Ahmet TEZCAN

BMW, İtalya Como’da düzenlenen Villa d’Este Concorso’da yeni konsept motosikletini tanıttı. Nefes kesici bu konseptin detayları için okumaya devam edin…

Motosiklet ve otomobil sektörünün temsilcileri her yıl Como Nehri’nin kıyılarında Concorso d’Eleganza Villa d’Este’de bir araya gelirler. Bu geleneksel ve çağdaş birleşimde BMW Motorrad bir kez daha inanılmaz bir konsept motosikleti gözler önüne serdi: Concept 101.

 

BMW

 

BMW Motorrad Tasarım Başkanı Edgar Heinrig: “Concept 101, consept motosiklet tarihimizde yeni bir çağ açıyor. Bu motosiklet BMW’nin sonsuz otoyolları, özgürlük ve bağımsızlık hayalini ve “Amerikan Touring” kavramını yorumlama şeklini yansıtıyor. Bu büyük touring motosikletini tasarlamak bizim için çok heyecan vericiydi çünkü daha önce böyle bir konsept projesine dahil olmamıştık. Bana göre Concept 101; zarafetin, gücün ve lüksün somut örneği.”

 

BMW

 

Concept 101, motorunu ve grenajını k1600 serisinden alıyor fakat bu tasarım k1600 serisine göre daha alçak ve gösterişli. 1,649cc’lik 6 silindirli motoruyla Concept 101, saf beygir gücü ve huzurlu bir sürüş sunuyor.

 

BMW

 

Baştan aşağı akan çizgilerinin kararlılığı, Concept 101’in sürüş deneyimini temsil ediyor. Dalgalı silüetindeki temiz çizgiler ve özenle tasarlanmış yüzeyler atletik bir vücudu oluşturuyor.

 

BMW

 

Gümüş rengi yüzeyler, fırçalanmış alüminyum ve karbonun yanı sıra Concept 101’in koyu renk ahşap bileşenleri daha sıcak ve özel bir his veriyor. Sadece yağ ile özenle işlenmiş ahşap, damarlı yüzeyiyle yan bölümlerin yatay jestlerini vurgulamakta.

 

BMW

 

Concept 101, somut varlığını Los Angeles’in kalbinin ortasın bulunan Newbury Park’a bir saat uzaklıktaki Roland Sands’de buldu. BMW Motorrad dizayn ekibiyle olan yakın iş birliği ile Roland Sands, Concept 101’in özel parçalarını kendi atölyelerinde birleştirdi.

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Project 156’nın Motoru Yayınlandı

Touring Paketli Africa Twin’in Casus Fotoğrafları

REKLAM