in

BMW F 900 GS Mi Geliyor?

Yazar: Alper Baycan

BMW Adventure serisine, ilerleyen senelerde değişiklik modeller gelmesi bekleniyordu. Derli toplu biçimde görüntülenen bu modelin, BMW F 900 GS olduğu iddia edildi.

BMW Motorrad’ın orta segment Adventure modellerinin arasına gireceği iddia edilen model, akranlarına çok benzer ama onlardan daha keskin bir tarza sahip. Yeni paralel twin motorun, serideki diğer modellerden daha dar olmasını sağlamak için tamamen yeni bir alüminyum şasi ve güncellenmiş bir motor tasarımı düzenlendiği görülebiliyor.
BMW F 900 GS Mi Geliyor?  1. İçerik Fotoğrafı
F 800 GS modelin sol çıkışında bulunan egzoz, yeni motosiklette şasinin sağ tarafında konumlanmış. Ayrıca yukarıdaki resimde de motosikletin omuzlarının ve yakıt deposunun nasıl dar olduğu net görülebiliyor. 
BMW F 900 GS Mi Geliyor?  2. İçerik Fotoğrafı
Modelin, bagaj taşıma kapasitesini arttırmak amacıyla yeni alüminyum salıncağa ve daha güçlü bir alt şasi görünümüne kavuştuğu söylenebilir. 
Aşağıda fotoğrafta sağ tarafta bulunan motosikletin F 800 GS Adventure olduğu düşünülürse, yeni modelin ne kadar küçük olduğunu eski modelle kıyaslayınca anlayabiliyorsunuz. Yeni model, küçük, standart bir rüzgarlık ve elcik korumasız bir şekilde test seansını gerçekleştirmiş. 
BMW F 900 GS Mi Geliyor?  3. İçerik Fotoğrafı
Ayrıca bu fotoğrafta net olan bir bilgi de, sürücünün ayaklarının yere değdiği motosikletin orta noktasının, eski modele göre özellikle daha dar yapılmış olması. BMW, bunu, sele yüksekliğini alçaltmadan, sürücünün ayaklarının daha çok yere basmasını sağlamak ve motosikletin daha kolay bir hakimiyete sahip olmasını sağlamak amacıyla yaptığını tahmin edebiliriz. 
BMW F 900 GS Mi Geliyor?  4. İçerik Fotoğrafı
Ortaya çıkan bu haberle beraber, Alman firmanın, F 700 GS ve F 800 GS gibi modeller arasında daha büyük bir farklılık planlamış olduğu düşünülebilir. Örneğin, F 800 GS modelin yok olup yerini yeni F 900 GS modeline devretmesi de mümkün olabilir. BMW, bu yeni F 900 GS modeli ile, KTM 1090 Adventure, Ducati Multistrada 950 gibi yeni modellerle rekabeti kızıştırma arayışında da olabilir. 1200 GS modelin daha büyük ve ağır olduğunu düşünenler için F 900 GS mükemmel bir seçim olarakta düşünülebilir. Bakalım ilerleyen zamanlar, BMW Adventure serileri için neler gösterecek?

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Husqvarna, Svartpilen 401 Konseptini Gerçeğe Dönüştürdü!

Tüm İhtişamı İle Yeni BMW HP4 RACE!

REKLAM