in

Branda Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler.

Yazar: Ahmet Köseoğlu

Motosikletlerimizi, güneşten, tozdan, yağmurdan, sokak hayvanlarından koruyan koruyucu örtü brandaları alırken dikkat edilmesi gerekenler.

Motosikletlerimizi, güneşten, tozdan, yağmurdan, sokak hayvanlarından koruyan koruyucu örtü brandaları alırken dikkat edilmesi gerekenler:

 

• Güneş altında deforme olup kolayca yırtılmayacak, aracı çizmeyecek özellikte kumaş kalitesi. (Ucuz bedelli birçok branda güneş altında bir sezonu dahi çıkaramamaktadır)

 

• Motosiklete uygun boyutlarda branda seçilmesi (büyük brandaları rüzgâr bir şekilde açmayı başaracaktır)

 

• İlgili motosiklet örtüldüğünde içine toz almayacak brandalar seçilmeli. (Branda içine toz aldığında, branda ve motosikletin temasta olduğu noktalarda rüzgardan hareket eden branda nedeniyle çizilmeler oluşabilir. Kirle şekilde örtülen motosikletlerde de benzer çizikler meydana gelebilir)

 

• Sokak hayvanlarının içine girmesini ve brandanın uçuşmasını engelleyecek şekilde aracın altında orta noktadan brandanın kenetlenebilir özellikte olması.

 

• Brandanın ön ve arka tekerleğe denk gelen bölümlerinde kilitlerin geçişi için deliklerin bulunması. (Hem brandanın hem de motosikletin çalınmasına önlem olarak).

 

• Brandanın su geçirmeyerek motosiklette ıslanma nedenli oksitlenmelere yol açmayacak kalitede olması.

 

Sokak hayvanlarının branda içerisine girerek tahribata yol açmalarını engellemek için bazı motosiklet severler bengay gibi keskin kokulu kremleri bazıları ise karabiber tozu gibi baharatları kullanır.Oysa motosiklet mağazalarında hayvanları kaçırmak için üretilmiş bazı ürünler ayrıca satılmaktadır.

Türkiye’de satılan brandaları aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz.

http://www.motosikletim.com.tr/Brandalar-Ortu-ve-Kiliflar,LA_304-2.html#labels=9809-2

İlginizi Çekebilir
Sürücünün İsteğine Göre Değişen Elektrikli Motosiklet: Emula

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Virajlarda Bakışın Önemi!

Vespa 946 İle Vespa Tarihi Yeniden Canlanıyor

REKLAM