in

Colin Edwards’ın FTR Şasi Endişesi

Yazar: Ahmet Tezcan

Colin Edwards; 2014 MotoGP Dünya Şampiyonası’na, İngiliz tasarımı ve yapımı bir FTR şasisi ile katılmasının muhtemel olmadığını dile getirdi.

Bir resmi liste, Edwards ve takım arkadaşı Aleix Espargaro’nun yeni bir açık kategoriye “Forward Yamaha” ile girdiğini duyurdu ve Texas’lı Edwards; MCN’e, şu anda bir FTR şasisi deneyeceğini ve bu şasiyle yarışacağını öngörmediğini belirtti.

FTR; Forward Racing açık sınıf projesini, şasi -ekstra yakıt, ekstra motor ve daha yumuşak lastikli 2013 Yamaha YZR-M1 prototipi- sağlamak amacıyla imzaladı. İki kez Dünya Süperbike şampiyonu olan Edwards MCN’e: “Yorum yok ama söyleyebileceğim tek şey suların bulanık olduğu. Buna sahip olmak güzel olabilirdi fakat şu an unutulmuş durumdayım çünkü bunun üzerine oynayamam. Belli ki bu tek projemizdi fakat biraz sorun olduğunu düşünüyorum. Şu anda sert bir kayanın arasında sıkışıp kalmış gibiyim. Yapabileceğim tek şey bunu boş verip, elimizdekilere odaklanmak.”

Colin Edwards'ın FTR Şasi Endişesi 1. İçerik Fotoğrafı

Edwards’ın dediklerine göre, bir FTR şasisi test etmesinin muhtemel olmadığını; İngiliz şasi uzmanı ve Forward yönetimiyle Edwards arasında çamurlu suların olduğunu biliyoruz.

Daha önce Simone Corsi ve Mattia Pasini için anlaşıldığı gibi ve Forward Racing’in FTR’ın Moto2 şasisini artık kullanmamasına rağmen FTR yeni bir MotoGP şaşisi üzerinde çalışmakta ısrarcı.

Edwards, Malezya’daki Sepang pistinde yapılacak olan iki Forward Yamaha testinde FTR şasisini değerlendirmeyi istedi. 40 yaşındaki sürücü, Yamaha YZR-M1 performansı üzerinde mücadele ederken, takım arkadaşı Aleix Espargaro’nun gölgesinde kaldı.

Colin Edwards'ın FTR Şasi Endişesi 2. İçerik Fotoğrafı

FTR şasisine bir alternatif getirilmez ise ne yapacağı Edwards’a sorulduğunda, “Gidip bir demir testeresine yatırım yapacağım, FTR mucize bir paketle gelmediği sürece gidebildiğimiz kadar kaçmalıyız. FTR ile geçen yıl ne elde ettiğimizi gördüm. Bir köşeye çekilebilirdim ya da def olabilirdim ama Sepang’ta tam 5 kez test ettim fakat her turda aynı tur süresini yakaladım. Bırakırım, şu an köşeme bakıyorum. Nereye gideceğimi biliyorum fakat gideceğim yer beni istiyor diyemem. Aleix kolay kolay frenlemiyor ve köşelere agresif bir gidişi var fakat dönüş için biraz ağırlığa ihtiyacı olduğunu anladı. Tarzlarımız farklı ve ben henüz adapte olamadım.” dedi.

İlginizi Çekebilir
MotoGP Teruel GP: Kazanan Morbidelli

Edwards, 2014 hazırlıkları nedeniyle, şu an 3 gece/gündüz testi için Losail International Circuit’te bulunuyor.

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

MotoGP Sezon Öncesi Son Testine Hazır

Suzuki MotoGP Stratejisi Hakkında Düşünceli

REKLAM