in

CUSTOM MOTOSİKLETLERE ÖZEL

Yazar: Motoron

Özel yapım yada modifikasyonlar ile kişiselleştirilen motosikletlerin bakımı, sanat eseri sayılabilecek bu motosikletlerin kendileri kadar özel ve önemlidir. Her detayı üzerinde saatlerce düşünülen ve uğraşılan custom motorlar en iyisini hak eder.

Türkiye’de Custom Motosiklet Denince…

Türkiye’de çok sayıda özel yapım motosiklet tutkunu var. Motosikletini emin ellerde yaptırmak isteyen bu tutkunlar aynı zamanda kimin elinden çıktığına da çok dikkat ediyorlar. İstanbul Seyrantepe’de motosikletlerden sanat yaratan iki kardeş Can ve Mert Uzer kardeşler; Bunker Custom ismini verdikleri garajlarında hazırladıkları onlarca özel yapım motosikletleri için tercihlerini Motul’den yana kullanmışlar.

Hazırladıkları her bir motosikleti en ince detayına kadar düşünen, üzerinde günler, aylar boyu çalışan ekip; tasarım, yapım ve sonrasında da kaliteden ödün vermek istememiş. Bu sebeple de motosikletin toplanma aşamasında, bakımlarında ve temizliklerinde bizim de Motoron Garaj’ından aşina olduğumuz Motul ürünleriden faydalanmışlar.

MotoGP’de Suzuki Fabrika Takımı (Team Suzuki), Fabrika destekli Monster Yamaha Tech 3 ve Aprilia Fabrika Takımı (Aprilia Racing Team Gresini)’nın destekleri ile geliştirilen Motul yağ ve bakım ürünlerinin, 2016 Sachsenring, Almanya Grand Prix’sinde bir çok garajda efektif olarak kullanıldığına şahit olmuştuk.

Benzer şekilde Motul’ün yağ ve MC Care serisi ürünlerini kullanan Can ve Mert Uzer kardeşler de, motosikletlerinin performansından ve görüntüsünden oldukça memnun görünüyorlar.

Motosiklet Sevdalılarının Tercihi Motul

Özellikle motosikletine düşkün ve değer veren kullanıcıların çokça tercih ettiği bakım ürünlerinde, Fransız marka kask temizliğinden hava filtre yağına kadar geniş ürün yelpazesi ile tanınıyor.

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de motosiklet kullanıcılarının büyük bir kısmı, motosikleti sadece ulaşım aracı olarak görmüyor. Motul Türkiye’ye göre, hayat felsefesi ve yaşam biçimi olarak motosiklet kullanan Türk sürücülerinin markaya gösterdiği ilgi ise sevindirici bir düzeyde.

Uluslararası arenadaki en prestijli motosiklet yarışlarında teknoloji sponsoru olarak yer alan marka, teknolojisini pistlerde ve zorlu şartlarda geliştirip son tüketiciye sunmayı ilke ediniyor.

CUSTOM MOTOSİKLETLERE ÖZEL 1. İçerik Fotoğrafı

Motul Hakkında

Motul, yüksek teknoloji motor yağlarının formülasyonu, üretimi ve dağıtımı konularında uzmanlaşmış uluslararası bir şirket. 100’den fazla ülkede motosiklet ve otomobil başta olmak üzere içten yanmalı motorlu tüm araçlar için motor yağları geliştirip, üretiyor ve pazarlıyor. Marka, aynı zamanda MotulTech ile endüstriyel madeni yağ alanında da faaliyet gösteriyor.

Dünyanın önde gelen motor yağları üreticilerinden Motul, özellikle sentetik yağ konusundaki uzmanlığı ile sektörde yer edinmiş durumda. Fransız üretici, 1971 yılında, otomotiv motorları için ilk %100 sentetik yağ formülasyonunun geliştirilmesine öncülük etmiş; sonrasında 300V adı ile piyasaya sürülen sentetik üründe, Ester teknolojisi kullanmış ve bu teknolojiyi havacılık endüstrisinden esinlenerek geliştirmiş.

Motul, faaliyet gösterdiği bölgelerde, ARGE faaliyetlerine rehberlik etmek amacıyla OEM’lerle irtibata geçip ve markaların standartları ve onaylarına ilişkin uluslararası bir teknik izleme sağlayarak, müşterinin geribildirimlerini kayıt altında tuttuğunu belirtiyor.

Marka, yıllar boyunca pek çok yarış ekibi ve üreticinin resmi tedarikçisi olarak uzmanlaşmış ve hala motor sporlarındaki teknolojik gelişmelere katkıda bulunmaya devam ediyor…

Dünyada 7 stratejik merkezden 100’den fazla pazarda faaliyet gösteren Motul’un genel merkezi Fransa’da bulunmaktadır.

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Ducati draXter Konsepti Tanıtıldı!

MOTUL’UN CUSTOM’I ONIRIKA 2858 SATIŞA ÇIKTI!

REKLAM