in ,

Ducati draXter Konsepti Tanıtıldı!

Yazar: Ahmet TEZCAN

Ducati, XDiavel modelinin daha sportif kardeşi draXter konseptini Verona’da düzenlenen Motor Bike Expo’da tanıttı.

Ducati, Verona’da düzenlenen 2016 Motor Bike Expo’ya birkaç konsept ve custom model ile geldi. İtalyan üretici, Sixty2 Scrambler modelinin 3 konseptinin yanı sıra motor açısından oldukça tatmin edici Ducati draXter konseptini de bu fuarda tanıttı.

Ducati’nin dediğine göre draXter, 2015 EICMA’da tanıtılan XDiavel modelinin sportif bir açıdan yorumlanmış hali ve yapılan değişiklikler, âsi bir motosiklet yaratmak için oldukça yerinde gözüküyor.

Bu konsepti tasarlayan, fütüristik tasarımlar ve tasarım konseptleri üzerinde çalışan Ducati Design Center’ın Advanced Design bölümünü de anmadan geçemeyeceğiz.

Ducati draXter Konsepti Tanıtıldı! 1. İçerik Fotoğrafı

draXter’ı XDiavel’dan daha sportif bir hale getirmek için 1299 Panigale’in süspansiyonu ve frenleri kullanılmış. Ducati hayranları ayrıca kuru debriyaj dönüşümünü ve Termignoni egzozu çok beğenceklerdir.

Ducati draXter Konsepti Tanıtıldı! 2. İçerik Fotoğrafı

1926 yılında radyo bileşenleri üreterek piyasaya atılan Ducati, 2016 yılında 90 yaşına girdiği için bu konseptin karenajına “90” sayısı yerleştirilmiş. Ducati, İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra motorlu iki tekerlekli araçlar üretmeye başladı.

Ducati draXter Konsepti Tanıtıldı! 3. İçerik Fotoğrafı

Ducati’nin daha çok ses getirmesi bekleniyor. Eğer draXter kadar büyüleyici olabilirlerse 2016 yılı Ducati hayranları için çok iyi bir yıl olabilir.

Ducati draXter Konsepti Tanıtıldı! 4. İçerik Fotoğrafı

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Ducati, ‘Revolution’ Adlı Scrambler Sixty2 Custom Modelini Tanıttı!

CUSTOM MOTOSİKLETLERE ÖZEL

REKLAM