in

Dakar 2015 4. Gün: Serkan Daha Da İyi

Yazar: Batuhan Emrem

Dakar’ın dördüncü günü Chilecito – Copiapo arasında gerçekleşti.

Dakar’daki temsilcilerimizden Serkan Özdemir, Atacama Çölü’nün kum tepeleri üzerinde gerçekleştirilen etabı 85. sırada bitirerek günün en hızlı Türk yarışçısı oldu. Takım arkadaşı Şakir Şenkalaycı yarışı 86., Koray Özkaplan 131. ve Selçuk Bektaş 133. sırada tamamladılar.

 

Günün en hızlı ismi Honda’yla yarışan Joan Barreda bu yıl Dakar’daki ikinci etap galibiyetine de sahip olarak en iddialı rakibi Marc Coma ile yarışın ilerleyen günleri boyunca amansız bir mücadele içinde olacaklarını belli etmiş oldu. Önceki gün Dakar’daki ilk etap birinciliğini elde ederek heyecan yaratan genç yarışçı Matthias Walkner ise Chilecito – Copiapo arasında tam 23 dakika kaybederek podyum şansını böylece bir hayli zora soktu.

 

Dakar 2015 4. Gün: Serkan Daha Da İyi 1. İçerik Fotoğrafı

 

Ülkemizi gurula Dakar’da temsil eden Castrol KTM Dakar Takımı yarışçıları Selçuk Bektaş ve Koray Özkaplan içlerinde bulundukları Dakar atmosferinin zorluğunu ve kendilerine bu şartlarda her daim güç veren usta Kemal Merkit’ten aldıkları desteği şöyle anlattılar:

 

Koray Özkaplan; “Bu gün öncekilere göre daha kısaydı fakat zorluklar en az önceki günler gibiydi. Fiziksel olarak zorlandım ve motorum birkaç kere devrildi. Yarışa pek çok soru ile geldim ve pek çoğunun cevabını buldum. mesela hazırlığın önemi, fakat yine de diğer cevaplar için hala çok erken.”

İlk günler Selçuk için daha zorlayıcıydı; “geldiğimde biraz hasta ve ateşli hissediyordum, yani bütün silindirlerim tam anlamıyla enerji üretemiyor. Ama gün geçtikçe kendimi daha iyi hissediyorum.” Ne olursa olsun konsantrasyon ve iyi ruh hali bu iki sürücü için takım arkadaşları Şakir Şenkalaycı ve Serkan Özdemir’e yetişmek açısından çok önemli.

 

“Kemal Merkit olmasa idi Türkiye’ye Dakar ruhu ulaşamazdı, şimdi ise onun sayesinde dördümüz birden start noktasındaydık.” diyor Selçuk. “Onunla çok yarışa katıldım, kendisi ile beraber çok anım var. İşler ne zaman zorlaşsa, kum tepelerinden motorlarımız ittirirken bile her zaman ‘böyle bir hayatı yaşayacak kadar şanslı olduğumuzun farkında mısın’ derdi. Ben de kendime her gün bunu tekrar ediyorum.

 

Dakar 2015 4. Gün: Serkan Daha Da İyi 2. İçerik Fotoğrafı

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Dakar 2015 3. Gün: Yola Devam Ediyoruz

Dakar’da Acı Kayıp

REKLAM