in

Ducati 2014 Sezonu İçin “Açık Sınıf” Opsiyonunu Seçti

Yazar: Moe

3 günlük Sepang testlerinin ardından Ducati ,2014 Motogp Dünya şampiyonasında “Açık sınıf” dalında yarışacağını açıkladı.

“Fabrika Takımı” klasmanından “Açık Sınıf” a geçen takım, yeni sezonda yarış başı 20 litre yerine artık 24 litre yakıt kullanabilecek. Buna ek olarak, sezon boyunca 12 motor bloğu kullanabilecek olan Ducati, sezon içerisinde de motorunu geliştirebilme hakkına sahip olacak.

 

Açık takım olarak Ducati, ayrıca Bridgestone un sadece bu sınıf için ürettiği ekstra yumuşak hamurlu lastiğinden de faydalanacak. Açık sınıf takımları için test imkanları da oldukça cömert, seçilen pistte 14 gün içinde yarış olmadığı sürece ,istenilen yer ve zamanda testler önümüzdeki sezon Magneti Marelli yazılımı ve donanımı ile gerçekleştirebilecek.

 

Ducati 2014 Sezonu İçin “Açık Sınıf” Opsiyonunu Seçti 1. İçerik Fotoğrafı

 

Fabrika takımları ise sezonda 5 motor bloğu kullanma hakkında sahipler ve aynı sezon boyunca motorlarını daha fazla geliştirme imkanına sahip değiller. Ducati sezon öncesi testlerinde Desmosedici GP14 ün hem Fabrika hem de Açık sınıf versiyonlarını deneme şansı buldu,ancak bugüne kadar bu iki versiyonun kıyaslanması hakkında çok ketum bir tavır takındılar.

 

Açık sınıf seçimini ilan ettikten hemen sonra Ducati Corse Genel Müdürü Luigi Dall’lgna şu yorumlarda bulundu :

“Yeni teknik düzenlemeleri dikkatlice çalıştık ve bizim durumumuzda Açık sınıfın Ducati için en uygun seçenek olacağına karar verdik.Rekabet edebilmemiz için bu yıl ,sezon boyunca motosikletimizi geliştirmemiz gerekiyor ve Fabrika klasmanı bu konuda çok sınırlayıcıydı.Magneti Marelli ve Dorna’nın sağlayacağı elektronik pakete güvenimiz tam.Motorların temel fonksiyonlarının yeniden yapılandırılabileceğine eminiz.”

 

Ducati 2014 Sezonu İçin “Açık Sınıf” Opsiyonunu Seçti 2. İçerik Fotoğrafı

 

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Philip Island Teslerinin İlk Gününde Lorenzo Zirvede

Movistar MotoGP’ye Yamaha ile Geri Dönüyor!

REKLAM