Ducati V4 Superbike Projesi!

Yeni Model Yazar: Alper Baycan

Ducati V4 Superbike Projesi!

Ducati V4 Superbike projesinin kalbi, Ducati Desmosedici GP’ye gücünü veren 1,000cc ve 90 derece V4 motora dayanıyor. Cadde modelinin, 200 beygir güce sahip olması bekleniyor.

İtalyan firma, haber başlıklarından inmeye pek niyetli görünmüyor. Ducati 1299 Panigale’in “Son Versiyonu” Laguna Seca’da olacak haberi bir yanda, Ducati’yi Harley Davidson almayı planlıyor haberleri bir yanda.

Ducati V4 Superbike Projesi! 1. İçerik Fotoğrafı

Sırada Ducati V4 Superbike Projesi’nin neye benzediğine tanıklık edeceğimiz casus (!) fotoğrafların haberi bulunuyor. 2017 başları gibi Ducati’nin CEO’su Claudio Domenicali, İtalyan firmanın V4 Superbike üzerinde çalıştığını doğrulamıştı. Detaylara "Ducati Ceo'su V4 Superbike Projesini Onayladı" haberimizden ulaşabilirsiniz. 

Ducati V4 Superbike Projesi! 2. İçerik Fotoğrafı

Claudio Domenicali'nin bazı açıklamaları dikkat çekici; “MotoGP’de yaptığımız motor gelişimi, istisnai bir durum, çok güvenilir, çok hafif, kompakt ve pek çok ilginç teknolojiyi bünyesinde barındıran bir motor geliştirdik. Mühendislik harikası olduğundan dolayı müşterilerimize ciddi ciddi tanıtmayı düşünüyoruz. Premiyum ve mantıklı bir fiyatla satılabilir. Bu yüzden Desmosedici gibi egzotik bir motosiklet olmayacak fakat en yüksek kalitede bir Sportbike olacak.”

Ducati V4 Superbike Projesi! 3. İçerik Fotoğrafı

Nasıl ki bir insanı dış görünüşünden yargılamak yanlışsa, üreticiler de motosikletin son halini gizlemek için mümkün olduğu kadar giz perdesi çekmeye çalıştıklarından, üzerinde test donanımları ve üretim öncesi zımbırtıları bulunduğundan bu casus fotoğraflardan da çok fazla bilgi okunamaması normal. 

Panigale gibi tek taraflı arka maşaya ve alt kısıma döşenmiş benzer bir egzoza sahip olan V4 Superbike modelin Euro 4 emisyon standartlarını karşılamayan 1299 Panigale’in yerini alması planlanıyor. Ama henüz değil, unutmayın 7 Temmuz’da firmanın, “Son Versiyon” dediği Ducati Panigale R modelini Dünya Superbike Şampiyonası Laguna Seca raundunda ortaya çıkarması bekleniyor. Haberimizin detayları için: Ducati'den Laguna Seca WSBK Raunduna Sürpriz

Ducati V4 Superbike Projesi! 4. İçerik Fotoğrafı

Gelen haberler, Ducati V4 Superbike’ın Kasım ayında Milano’da gerçekleşecek olan 2017 EICMA Fuarı’nda ortaya çıkacağı yönünde. Bu süre zarfında ufak ufak detayların ortaya çıkması bekleniyor. 


YORUMLAR