in

Glasgow’da Bir Macera Müzesi!

Yazar: Batuhan Emrem

İki tekerlek üzerinde yaşanan maceralar için Glasgow’da bir sergi açılıyor.

 Sanatsal ve tarihi eserlerin sergilendiği müzelere pek çok yerde rastlamak mümkün ancak Glasgow Riverside Museum’da teması iki tekerlek üzerinde gerçekleştirilen macera dolu yolculuklar olacak olan bir sergi açılıyor. 10 Mart günü açılacak serginin odak noktasında ise motosikletli macera severlerin kutsal kitabı ve ilahi televizyon programı haline gelen Long Way Round ve Long Way Down adlı serilerinde yer alan usta motosikletçi Charley Boorman ve ünlü oyuncu Ewan McGregor’un kullandıkları motosikletler olacak.

 

Charley ve Ewan’ın Long Way Round’da Londra’dan başlayarak New York’a kadar Dünya’nın etrafında dönüp 18 ülke geçerek 35.753 km yol katettiklerinde kullandıkları BMW R1150GS’ler ve Britanya’dan Cape Town’a kadar süren 30.716 km’lik maceraları Long Way Down’da kullandıkları BMW R1200GS Adventure’lar Glasgow Riverside Museum’da baş köşede duruyor olacak.

 

Tıpkı Charley ve Ewan’ın macerası gibi bisiklet üzerinde Alaska’dan Arjantin’e kadar 20.800 km pedal çeviren maceracı Mark Beaumont’un bisikleti de yine bu sergide gösterilecek öğeler arasında olacak. Glasgow Riverside Museum’da sergilenecek olan bütün “eserler” modern zaman maceralarına ışık tutan yeni birer simge olacaklar. Böylece hem bu zorlu ve destansı maceraları başaranlar kahramanların bir kez daha anılması sağlanırken aynı zamanda içinde macera tutkusu olan herkes için de bir ilham kaynağı yaratılmış olunacak.

 

Glasgow'da Bir Macera Müzesi! 1. İçerik Fotoğrafı

İlginizi Çekebilir
Royal Enfield Meteor 350 Tanıtıldı

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

“Yarış Yapmayı En İyi Biz Biliriz!”

Fransız Dizaynı, Amerikan Gücü İle Buluştu: Avinton

REKLAM