in

Hero Hastur Streetfighter Concept

Yazar: Batuhan Emrem

Dünya’nın en büyük motosiklet üreticilerinden olan Hero Motocorp yeni concept modeli Hastur’ı 2014 Indian Auto Expo’da tanıttı.

Hindistan kökenli bir firma olan Hero her ne kadar dünyanın en büyük motosiklet üreticilerinden biri olsa da ürettiği motosikletler Uzak Doğu pazarı için olduğundan genellikle düşük hacimli, maliyeti düşük motosikletler yapma konusunda bilgili bir firma. İş 620 cc’lik daha cüsseli bir naked motosiklet üretmeye gelince bu konuda daha uzman bir fikir alabilmek için Erik Buell Racing’in kapısını çalmışlar. Bu işbirliği sonucunda ise ortaya 620 cc’lik paralel ikiz motora sahip Hastur modeli consept olarak ortaya çıkmış.

 

Tasarım açısından oldukça tekno ve sade izler taşıyan Hastur’ı KTM’in sokak savaşçıları olan Duke bireylerine benzetmek pekala mümkün. Tıpkı Avusturyalı firmanın modellerinde olduğu gibi Hastur’da da çelik trellis şasi kullanılmış ancak elbette renk için turuncu yerine sarı olarak tercih edilmiş. Motosikletin arka selesinin oldukça ufak konforsuz duruşu onun daha çok tek kişilik bir eğlence makinesi olduğu izlenimini veriyor. Hastur naked modellerdeki modaya uyarak ufak aynalarını da elcikler üzerine yerleştirmiş.

 

Hero Hastur Streetfighter Concept 1. İçerik Fotoğrafı

 

Hint sokak savaşçısının iki silindirli motoru 8000 devir/dk’de 79 beygir güç ve 7750 devir/dk’de 72 Nm tork üretiyor ki bu değerler ıslak ağırlığı 160 kg olan 620 cc’lik bir naked model için oldukça tatmin edici. Hero Hastur’ın 0-100 km/s hızlanmasını 3.8 saniyede gerçekleştirebildiğini söylemekte. Motosikletin tıpkı şasisi gibi çelik trellis yapıdan oluşan arka salıncağı ise ayarlanabilir bir monoshock ile desteklenmiş, aynı şekilde 43 mm’lik ön süspansiyonlar da ayarlanabilir özellikte.

 

10 kollu siyah alüminyum jantları saran Pirelli Rosso II lastiklere sahip tekerlekleri durdurma göreviyse önde 4 piston kaliperli çift disk ve arkada tek piston kaliperli tek disk fren sistemi ile sağlanmış. Aracın egzozu ise yine 690 Duke’ta olduğu gibi gövdenin altına saklanarak daha temiz bir görüntü elde edilmiş. Hastur şu an için consept bir model olsa da Hero’nun özellikle Amerika ve Avrupa pazarlarını girme planları doğrultusunda bu sokak savaşçısını üretim bandına yakın zamanda koyacağını söylemek mümkün.

İlginizi Çekebilir
Triumph Scrambler 1200 Bond Edition Tanıtıldı

 

Hero Hastur Streetfighter Concept 2. İçerik Fotoğrafı

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Suzuki GSX-R 750 Yoshimura Edition 2014

KTM’den 500 ve 800 cc’lik çift silindir atağı!

REKLAM