Honda Superbike Takım Lansmanını Kaçırmayın!

WSBK Yazar: İlker Genç

Honda Superbike Takım Lansmanını Kaçırmayın!

Epeydir beklenen Honda Dünya Superbike Takımı’nın ve yepyeni Honda CBR1000RR Fireblade SP2’nin tanıtımı, 6 Şubat’ta gerçekleştirilecek.

Sahnede boy göstermesi epeydir beklenen Honda CBR1000RR Fireblade SP2, Avusturya, Salzburg'da gözler önüne serilecek. Hem Nicky Hayden hem de Stefan Bradl, bu sezon podyumda mücadeleyi daha da kızıştıracak motosikletlerini, tüm ihtişamı ile ortaya çıkaracaklar. 

Honda Superbike Takım Lansmanını Kaçırmayın! 1. İçerik Fotoğrafı
Nicky Hayden, testler esnasında

Lansmanda, takım 2017 WorldSBK sezonu planlarını açıklayacak. Bu esnada sezon boyunca Nicky Hayden ve Stefan Bradl’e eşlik edecek olan Honda CBR1000RR Fireblade SP2’nin kostümü ortaya çıkacak. 

Jerez testinin açılış gününde Nicky Hayden ve Stefan Bradl, yepyeni 2017 Fireblade’te ilk deneyimlerini kazandılar. Her iki pilotta, bu proje için henüz düşüncelerini söylemenin çok erken olduğunu, fakat yine de ilk izlenimlerinin olumlu olduğunu belirtmişlerdi.

Honda Superbike Takım Lansmanını Kaçırmayın! 2. İçerik Fotoğrafı
Nicky Hayden - Honda Dünya Superbike Takımı

2006 MotoGP Şampiyonu Nicky Hayden, Jerez ve Portimao’daki arka arkaya iki günlük testlerde yer almaktan dolayı oldukça mutlu idi. Hayden testler sonrasında; “Gerçekleştirdiğimiz en kolay test değildi fakat takımın bilgi toplamasına elbette yardımcı oldu. Motosikletin çıkardığı işe gelince, güç hala olması gerektiği gibi pürüzsüzce ortaya çıkamıyor. Bu yüzden yol tutuşu yakalamak ve motosikleti ivmelenme esnasında sakin tutabilmek kolay değildi.” şeklinde açıklamada bulundu.

Diz sakatlığı hala devam eden Hayden, bazı hayal kırıklıklarına rağmen, her iki testte de motorun sorunsuzca gidebilmesinden dolayı oldukça hoşnut. 

Bu arada Honda Dünya Superbike Takımı ve yepyeni Honda CBR1000RR Fireblade SP2’nin Tanıtımı, WorldSBK’nın sitesinden canlı izlenebilecek. 

YORUMLAR