in

Husqvarna Nuda Geri Mi Dönüyor?

 Youtube’da çok fazla yerli ve yabancı motosiklet kanalı, ve bu kanallarda popüler olan motosikletler mevcut. Eğer siz de benim gibi biraz bu konunun “ineklerindenseniz” Nuda 900 dediğimde kalp atışı gibi motor sesine sahip, ve Londra sokaklarında yayaları yerinden zıplatan Royaljordanian’ın (nam-ı değer RJ) kırmızı nuda’sı gözünüz(ve kulağınızda canlanacaktır.)

Nuda Kendine Has Karakteri ve Sınırlı Üretimi ile Akıllarda Kalmıştı

2012 Model Nuda 900 R

Orjinali üretilirken Husqvarna BMW atışı altındayken üretilen 898 cc motor bloğuna sahip olan 2012 model Nuda 105 beygir güç ve 100b  Nm tork üretiyordu. Motor bloğunun ateşleme düzeni sonucunda sonucu kalp atışına benzer bir sese sahip olmasını merak edenler RJ’in konuyu açıkladığı videoyu buraya ekliyorum. (yavaşlatılmış videoyu maalesef bulamadım.)

 Uzun süre izlemekten keyif aldığım ve ve hayalini kurduğu Nuda’nın aslında ender rastlanan bir motor olup Türkiye’de çok sayılı sayıda geldiğini öğrenince biraz hayal kırıklığına uğramıştım. Fakat bu durum değişecek gibi. Gelen casus fotoğraflara göre Husqvarna’nın KTM çatısı altında ürettiği modellere Nuda da ekleniyor. Motorrad dergisinin yayınladığı fotoğraflarda KTM’nin 890 şasine benzer bir şasiyi ve arka maşayı görmek mümkün.

 Modelin çıkış yılı ile ilgili herhangi herhangi bir bulunmasa da tahminler visordown internet sitesi modelin 2024 yılında çıkabileceğini ön görüyor. 890 SMT’nin de lansmanının yaklaştığı düşünülürse önümüzdeki yıl bu ikili arasında bir çekişme görebiliriz.

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Hayata Tutunmak, bir lastiğin yanağı kadar hassas.

CFMOTO 450SR İncelemesi

REKLAM