in

İlk Raunda Doğru Petrucci İçin Önemli Bir Test

Yazar: Motoron

2014’ün ilk testinde, Ioda Racing ve Danilo Petrucci, bu sezonda kullanacakları Aprilia ART’nın konfigurasyonlarına odaklandı.

Katar’daki ilk günde, takım yeni motosikletin davranışlarına odaklanmıştı. 2013 sezonunun son yarışından beri MotoGP makinesi kullanmayan Petrucci, ART ile çölde kendine olan güvenini tazeledi.

İlk Raunda Doğru Petrucci İçin Önemli Bir Test 1. İçerik Fotoğrafı

Cumartesi günü bazı Marelli kontrol ünitesi sorunları yaşayınca 34 turda kısıtlanan Petrucci, Pazar günü için Marelli Electronics’e bolca iş bırakmıştı. İki motosikletin de elektroniği uygun biçimde ayarlandıktan sonra sürücü birinci motosiklet normalliğini muhafaza ederken iki numaralı motosikletin koltuk kuyruğu ve yeni yakıt tankı gibi bazı parçaları test etti.

İlk Raunda Doğru Petrucci İçin Önemli Bir Test 2. İçerik Fotoğrafı

Testin sonunda 140’tan fazla tur tamamlayan Petrucci, 1’58.086’lık en iyi zamanlamasıyla Losail’de testi 15.sırada kapattı.

İlk Raunda Doğru Petrucci İçin Önemli Bir Test 3. İçerik Fotoğrafı

“Yaptığımız işten kesinlikle memnunum. Buraya geldiğimde bu kadar iyi işler ortaya çıkaracağımızı düşünmemiştim. ART gerçekten çok iyi bir motosiklet. Çok fazla artısı var ve onu daha fazla süremediğim için hayal kırıklığına uğradım.  Ne yazık ki bazı elektronik problemler bize neredeyse tüm Pazar gününü kaybettirdi ve tam yükselmeye başlarken durmak zorunda bıraktırdı. Fakat, takımla ve Aprilia mühendisleriyle geçen bu macera süreci beni memnun etti.”dedi.

 

 

 

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Barbera ve Di Meglio, Pratik Bir Yaklaşım Sergiliyor

Ducati Bu Sezon MotoGP’de Kullanacağı Motorları Tanıttı

REKLAM