in

Jeton Düştü Sonunda!

2013 Nisan ve Mayıs aylarında arka arkaya kaleme aldığım bir konu aradan geçen dört yılı aşkın sürenin sonunda anlaşıldı galiba. Motosiklet fuarının ruhsuzluğundan duyduğum rahatsızlıktan ötürü yazdığım yazılarda fuarın satış panayırı değil, bir motosiklet şenliği olması gerektiğini vurgulamıştım ve şöyle demiştim.

“Bu güne kadar gördüğümüzün aksine fuar, satış panayırından daha ziyade bir motosiklet şenliği olmalı! Motosiklet dünyasının özgürlükçü ruhunu yansıtan, eğlenceli, müzikle iç içe geçmiş, coşku dolu bir festival olmalı. Sadece motosiklet almak isteyenlerin değil, herkesin keyifle dolaşacağı, daha da önemlisi eğleneceği bir dünya yaratılmalı. …

… Neden İstanbul Park motosiklet dünyasının aradığı fuar alanı olmasın? Ulaşım rahatlığı, geniş kullanım alanı, test parkurları, yarış pisti, büyük eventlere olanak veren modern alt yapısı ve daha nice özellikleriyle İstanbul Park, hem motosiklet sektörüne aradığı hayat öpücüğünü verebilecek, hem de motorseverlerin keyifli bir gün geçirmelerini sağlayabilecek özgün bir yer.”

Ve sonunda jeton sesi geldi. Triink! Messe Frankfurt ve Intercity İstanbul Park tarafından organize edilip Goodwood Corporation işbirliği ile gerçekleşecek olan “Festival of Motoring Istanbul” için start verildi.

“Gör, Dokun, Duy, Hisset, Tat” ana temalarına sahip olan festival sadece motosiklet değil, otomobilleri, uçakları ve hatta yarış teknelerini de kapsıyor.

Festivalin ana temalarına baktığımızda, ilgi duyduğumuz motorlu araçları yerinde görebilecek, bunlarla gerçekleştirilen gösterilere tanık olacağız. Yine pazara sürülen araçları yakından görüp onlara dokunabileceğiz. Araçların seslerini duyduğumuz gibi canlı konserlerle müziğe de doyacağız. Test sürüşleri ve yarışlarla motor dünyasını yakından hissedeceğiz. Ve gün boyu yiyip içip eğlenerek festivalin tadını çıkaracağız. Kısaca söylersek; Görecek, Dokunacak, Duyacak, Hissedecek ve Tadacağız.

Gelelim zamanlamaya! Motosiklet fuarının zamanlamasına yine yıllar önceki yazımda bir çekince koymuş ve fuarı “güneş görmemiş turfanda domates”e benzetip tatsız tuzsuz bulduğumu ifade etmiştim. Çözüm olarak da sonbaharda gerçekleştirilecek festival tadında ikinci bir motosiklet fuarı önermiştim. “Festival of Motoring Istanbul” tam da önerdiğim gibi sonbaharda kapılarını açacak!

Motosiklet dünyası adına daha senden daha ne dileyeyim 2018! Umarım herşey planlandığı gibi gider; motosiklet sektörü de elini taşın altına koymaya bu kez cesaret eder ve sektör ihtiyacı olan hayat öpücüğüne kavuşur.

Motorunuzun ve yaşam sevincinizin hep “on” olması dileğiyle…

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

İyi Geceler Vietnam!

Kadir Topbaş Fark Etmedi, Mevlüt Uysal Fark Eder mi?

REKLAM