in

Kişiye Özel Dikim Deri Tulum : VIRCOS

Kişiye özel dikim deri tulum her ne kadar hepimizin kullandığı bir giysi değilse de, deri tulum piste çıkan hemen her sürücünün giydiği bir kıyafettir. Özel eğitimler hariç pist günlerinde, yarışlarda ve piste çıkışlarda giyilmesi mecburidir.

Bedeninize uygun bir deri tulum adeta motora çıplak biniyormuş hissiyatı sağlarken bu esnada da sizi en iyi koruyan kıyafet olma özelliği taşır. 

Her kıyafette olduğu gibi genele sunulan uluslararası bedenlerde tulumlar daha kolay bulunsa da, bedeninize uygun dikilmiş bir deri tulum kadar değerli bir giysi bulmak zordur.

Vircos Tulum kullanan editörümüz Özdem Erdem ve Serdar S.

Sizin bedeninize uygun kişiye özel dikim deri tulum pistte size daha hızlı turlar dahi attırabilir. İtalyan üretici Vircos, hem yarışçılara, hem de pist kullanıcılarına özel dikim yapıyor. 

Üstelik Türkiye’de!  Motoron pist günlerine gelip ölçü alıyorlar.

1982 yılında Aldo de Agnoi tarafından kurulan şirket, yaklaşık 35 yıldır deri kıyafet üzerine uzmanlaşmış. Venedik yakınlarındaki yerleri, aklınıza gelen büyük mağazalardan birisi değil. 

Bir sanayi bölgesinde, büyük bir dikimhane aslında. Ürettikleri bütün renk ve modellerin dizili olduğu odada sadece yeni tulumlar değil, pek çok yarışçının bir kazadan çıkmış yırtık pırtık tulumları da var. 

Bunları almışlar ve hangi bölgelerin ne şekilde yırtıldığını, zedelendiğini tespit etmişler. Yeni tulumları da bu yönde geliştirmeye devam ediyorlar.

İntercity İstanbul Park'ta V4S ve Vircos

Üstte GB Motobike kurucu Gökmen Bakar için yapılan Vircos tulum.

Kimlere Kişiye Özel Dikim Deri Tulum Yapıyorlar? 

MotoGP ve WorldSBK’ta yarışan pek çok yarışçının tulumları Vircos tarafından dikiliyor. Türkiye’de de birçok pist kullanıcısı kullanmaya başladı. 

Her ne kadar üzerlerinde Revit, Ixon gibi büyük markaların adını görüyorsanız da yarışçıların tulumlarını firmaların izni ile Vircos dikiyor.

Dikimhane’ye yaptığımız ziyarette “Guintoli’nin kalıpları”, “yarışçı çıkartmaları” torbalarını görmek insanı etkiliyor. 10 kişilik büyük dikimhanenin hemen yanı ise derilerin bulunduğu açık raflar yer alıyor.

Ducati MotoGP Test Pilotu Michele Pirro Vircos Kullanıyor

Diktikleri tulumlara Alpinestars Tech-Air havayastığı sistemini de entegre edebiliyorlar. Vircos sadece yarışçılar için değil, Macna ve bunun gibi daha küçük ölçekli motosiklet kıyafeti markalarına da deri tulum üretiyor.

Bunların kalıpları direkt olarak markalardan geliyor ve Vircos tarafından işleniyor. Vircos’un kendi markası olan tulumlar da var. Bu tulumları 50-52-54 gibi üniversel bedenlerde alabileceğiniz gibi kendi bedeninize uygun özel dikim ile de yaptırabiliyorsunuz.

Kişiye Özel Dikim Deri Tulum

Firmanın en büyük özelliklerinden bir tanesi de kişiye özel tulum dikiyor oluşu. Vircos’un terzisi sizinle birebir ilgileniyor. 

Kısa paça isteyip istemediğinizi, kol bileğini nasıl istediğinizi, vücuda oturuşlar konusunda tercihlerinizi öğrenip sizin bedeninize göre bir çizim yapıyorlar. Bu konuda çok ustalaşmış, tulum diktikleri belki de binlerce kullanıcıdan gelen yorumları iyi dinlemişler.

Dolayısıyla neyi nasıl isteyebileceğinizi çok iyi dile getiriyorl

V4 Lansmanında Kullandığımız Vircoss Tulum

Tulumun üzerindeki her santimlik alan sizin arzunuza göre renklendirilebiliyor. Bu konuda kendi önerileri olan renk ve desen çeşitleri var.

Sizin önerilerinize de açıklar. Bu konuda sizden öneri alıyor, kendi desen tasarımcılarına da sizinle ilgili çalışma yaptırıyorlar.

Sponsorlarınız varsa onlara ait çıkartmaların yerlerini de birlikte belirleyebiliyorsunuz. Bu işlemler esnasında tulumda kullanılacak deri çeşidini; kanguru mu dana mı olduğunu belirledikten sonra korumaları da seçiyorsunuz.

Kişiye özel dikim deri tulum için bütün bu işlemler ve tulumun teslimi 1 ay kadar sürüyor.

Motoron Rider Academy Vircos ile yaptığı işbirliği ile şimdi Türk kullanıcılara da kendi bedenlerine ve beğenilerine göre tulum sahibi olma imkanı sunuyor.  Fiyatlar airbag hariç 1.500- 2.500 euro arasında, derinin çeşidine göre değişiyor.

Deri konusu hariç, normal tulumları, özel de dikilse, Türkiye’de bir mağazadan alınacak deri tulumdan pahalı değil.

Konuyla ilgilenenler ozdem.erdem@motoron.com.tr adresine yazıp bilgi isteyebilirler.

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Triumph Bonneville Moose

Motosikletlerin Tek Farı Neden Sürekli Yanıyor?

REKLAM